Klucze od samochodu na jasnym stole

Polacy coraz chętniej decydują się na wypożyczenie samochodu na wakacje. Jest to usługa ciesząca się w naszym kraju rosnącą popularnością, co jest zasługą wielu jej zalet. Oto, o czym przy tej okazji warto pamiętać.

Opłaty

Opłaty to z punktu widzenia klienta najistotniejszy aspekt. Należy się upewnić, co dokładnie zawiera cena końcowa – czy są w niej wszystkie podatki i określone w umowie opłaty dodatkowe. Na końcową cenę wpływ ma szereg czynników, m.in. marka i model samochodu, czas trwania umowy oraz planowany przebieg. Koniecznie trzeba sprawdzić zapisy dotyczące tankowania paliwa. W praktyce najczęściej jest tak, że wypożyczalnia udostępnia auto z pełnym bakiem, w związku z czym przed zwrotem pojazdu trzeba zatankować go do pełna. W przypadku wyjazdów za granicę warto dowiedzieć się, czy w ogóle istnieje taka możliwość, a jeśli tak, to ile kosztuje. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług rzetelnej, profesjonalnej firmy, np. iPanek S.A. To sprawdzona wypożyczalnia aut. Gdańsk, Wrocław, Kraków i Warszawa to niektóre z obsługiwanych przez nią miast. Za pomocą wyszukiwarki na firmowej stronie można łatwo znaleźć punkty wynajmu, które w kraju ma wspomniana wypożyczalnia aut. Gdańsk lotnisko to jeden z nich, ale ich lista jest znacznie dłuższa.

Limit kilometrów

Do poszczególnych aut, w zależności od marki i modelu, przydzielone są limity kilometrów, jakie dany samochód może przejechać. Za przekroczenie limitu klient płaci z własnej kieszeni – stawki bywają wysokie, lepiej więc dobrze zaplanować podróż pod tym właśnie kątem.

Ubezpieczenie samochodu

To kolejny ważny element umowy, który trzeba mieć na uwadze. Ubezpieczenie OC zwykle wliczone jest w cenę wynajmu, ale nie chroni ono przed szkodami na wynajętym aucie. Wypożyczalnie najczęściej proponują zakup dodatkowego ubezpieczenia – ogromne znaczenie ma jego zakres. Jeśli klient decyduje się na wynajem bez dodatkowej polisy, przeważnie musi wpłacić kaucję. Wynajmujący ją zwraca, jeśli samochód wróci w takim stanie, jak przed zawarciem umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.