Magazyn samoobsługowy

Popularność handlu internetowego w Polsce rośnie systematycznie od wielu lat. Firmy działające w branży e-commerce poszukują wygodnych i atrakcyjnych cenowo rozwiązań ułatwiających im funkcjonowanie. Z tego względu coraz częściej rezygnują z tradycyjnych magazynów na rzecz magazynów self storage.

Wynajem tradycyjnych magazynów nieopłacalny?

Tradycyjnym magazynom trudno odmówić zalet, ale dla firm zajmujących się handlem online liczy się przede wszystkim czysta ekonomia. Utrzymanie hali magazynowej i jej zabezpieczenie generuje niemałe wydatki, co z kolei przekłada się wzrost kosztów prowadzenia sklepu i końcową cenę sprzedawanych w nim produktów. Wielu sprzedawców postawiło na model droppshippingowy, w którym producent wysyła towar bezpośrednio do nabywcy, ale dotyczy to największych na rynku graczy. W przypadku mniejszych firm zwykle potrzebne są inne rozwiązania umożliwiające składowanie przynajmniej części towaru. Tu z pomocą przychodzą magazyny samoobsługowe. Zdaniem ekspertów z firmy Kangu Self Storage świadczącej usługi z zakresu najmu magazynów samoobsługowych taka forma przechowywania firmowych produktów jest usługą z ogromnym potencjałem. Świadczy o tym m.in. to, że to właśnie firmy z branży e-commerce w dużym stopniu przyczyniają się do jej dynamicznego rozwoju, pomimo że w Polsce wciąż jest ona nowością.

 

Magazyn samoobsługowy – dlaczego to się opłaca?

Z perspektywy firm handlujących w internecie jest sporo powodów, dla których opłaca się wynająć samoobsługowy magazyn. Warszawa oraz inne duże miasta takie jak np. Poznań, Szczecin czy Wrocław to ośrodki, gdzie omawiana usługa jest dostępna na podstawie umowy najmu długoterminowego lub krótkoterminowego. Wielkość boksu magazynowego można dopasować do konkretnych wymogów – nierzadko okazuje się, że wystarczy nieduża powierzchnia. Ceny najmu są bardzo atrakcyjne, np. w Warszawie średnia stawka za przechowalnię o powierzchni 1 m kw. wynosi 80-130 zł netto miesięcznie. Taniej jest m.in. we Wrocławiu czy Poznaniu, gdzie za 1 m kw. płaci się przeciętnie ok. 100 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.