kobieta biznesu, biznes, moda, ubrania

Kobiety kochają zakupy. To stwierdzenie prawdziwe i potwierdzone przez miliony przedstawicielek płci pięknej na całym świecie. Kupujemy ubrania w różnych krojach, kolorach, fasonach, adekwatne do naszego styli i gustu. Jednak z chwilą, kiedy wkraczamy w świat biznesu, musimy dostosować się do panujących tam reguł. W kwestii mody, rządzi tam dress code!

Początki bywają trudne

Zawsze tak jest. Na początku nie możemy się zdecydować, ani dokładnie zidentyfikować z nowym stylem, który narzuca nam nasza praca. Jeśli preferowaliśmy stroje wygodne, luźne i kolorowe, dress code bardzo nas ograniczy, jednocześnie robiąc z nas pełnoprawną kobietę biznesu. No, przynajmniej wizualnie.

Garderoba do wymiany

Jeśli kochasz zakupy, to właśnie zalazłaś się w zakupowym niebie, natomiast jeśli niespecjalnie lubisz chodzić po sklepach, buszować między wieszakami i mierzyć stosy ubrań, to będzie to parę dobrych godzin męki. Wraz ze zmianą stylu, warto pomyśleć o subtelnych zmianach w garderobie. Może by tak wymienić drzwi do garderoby na bardziej nowoczesne? W tym przypadku najlepsze będą szklane.

Kolory

Od dziś w Twojej szafie dominować będzie pięć kolorów:

  • Czarny,
  • Biały,
  • Granatowy,
  • Szary,
  • Pudrowo różowy.

Są to kolory, które według dress code, idealnie nadają się do pracy w biznesie.

Fason

Niesamowicie ważny jest też fason, jaki założymy. Kupuj ubrania dobrej jakości, odpowiednio skrojone i dopasowane do Twojej sylwetki. Mają one podkreślać Twój profesjonalizm i dobry gust. Ważnym jest, aby zakupione przez Ciebie ubrania nie były wulgarne, zbyt krótkie i obcisłe. Fason ma być wyrazem Twojej kobiecości.

Porządkuj i układaj kolorami

Wydawać by się mogło, że to taka nieistotna rzecz, to układanie kolorami. Kto by sobie tym głowę zawracał? Na pewno kobieta biznesu. Ubrania poukładane kolorami tworzą harmonię i pięknie wyglądają we wnętrzu, pod warunkiem że wymienimy drzwi do garderoby na szklane. Po prostu kwintesencja piękna. A jeśli jeszcze rzeczy biznesowe poukładamy fasonami i po jednej stronie, będziemy mieć porządek idealny.

Jeśli myślisz o wymianie drzwi do garderoby, warto zerknąć na https://www.rkglass.pl/konstrukcje-szklane/drzwi-do-garderoby/ , gdzie jest ich szeroki wybór i piękno w każdym calu.

kobietaa biznesu, garderoba, moda
Źródło: pixabay.com

Koszule, żakiety i … szpileczki

Kobieta biznesu nosi zawsze eleganckie elementy garderoby takie jak: koszule, żakiety, szpilki, spódnice czy sukienki. Wszystko to musi być perfekcyjnie dopasowane i utrzymane w chłodnej stylistyce. Zdarza się tak, że niektóre kobiety przełamują tą klasyczną elegancję kardiganem lub apaszką, jednak w takich kolorach by się nie wyróżniać. W zimniejsze dni, wskazany jest elegancki płaszczyk i kozaczki na obcasie. Pamiętaj jednak, by kolory płaszcza również były stonowane. Poza firmą też należy dobrze wyglądać!

Garderoba kapsułowa

Czyli nic innego jak reorganizacja rzeczy, które posiadamy w swojej garderobie. Przeprowadza się ją w taki sposób, by ubrania które pozostaną, tworzyły tzw spójne zestawy. Mają to być rzeczy, w których dobrze się czujemy i dobrze wyglądamy. Posiadając gotowe schematy stylizacji, zaoszczędzamy bardzo dużo czasu, gdyż nie musimy ciągle myśleć, co z czym połączyć, tylko po prostu dobieramy to wcześniej, wyjmujemy z szafy i mamy gotowe.

Jak stworzyć garderobę kapsułową?

Po pierwsze zadbaj o odpowiedni wystrój wnętrza. Garderoba musi być urządzona ze smakiem i gustem. Zwróć uwagę na drzwi do garderoby, bo one są pierwszą rzeczą, jaką spotykasz wzrokiem i to już one mają Cię pozytywnie nastroić i wprowadzić w stan profesjonalizmu. Jeśli już wymienisz drzwi do garderoby, spójrz na wnętrze. Niech dominują w nim kolory jasne, przede wszystkim biel, beż i szary. Kiedy już urządzimy odpowiednio garderobę, należy z szaf powyjmować wszystkie ubrania np. na łóżko. Trzeba teraz przesegregować i ustalić w których chodzimy, a w których nie.

Nosimy 1/3 posiadanych ubrań

Stwierdzenie, które idealnie oddaje stan naszych szaf. W garderobie kapsułowej musisz mieć ciuchy posegregowane sezonami. W tym sezonie modna jest krata, więc ją zawieszam z przodu, zaś nie chodzi się w jasnych spodniach, więc je pakuję w kapsułę na kolejny sezon. Z ubrań, które zostały wybieramy te, które będą zgodne z dress codem naszej firmy.

Kobieta biznesu, to kobieta pewna siebie, zaradna i inteligentna. Ważnym jest, aby garderoba podkreślała jej piękno i nadawała jeszcze więcej gracji i profesjonalizmu.

One thought on “Garderoba kobiety biznesu, a w niej?”

  1. Coś w tym jest, bo moja żona ma miliony ubrań, a nosi w kółko to samo. Niesamowita strata pieniędzy ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.