Kamera monitoring

Nawet na najlepszych wakacjach może dopaść nas obawa, czy nasz dom lub mieszkanie na pewno zostało odpowiednio zabezpieczone. Długie weekendy i wakacje to idealny czas dla włamywaczy, którzy mają ułatwione zadanie. Na szczęście istnieje kilka metod, które pozwolą nam zachować spokój i mieć pewność, że mieszkanie jest bezpieczne. Jak zadbać o zabezpieczenie naszego lokum? Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania!

Okazuje się, że im więcej zamków w drzwiach, tym bardziej osłabiona jest ich konstrukcja! A tym samym łatwiej je wyważyć. Lepiej więc zainwestować w inne metody ochrony, które zwiększą bezpieczeństwo oraz zapobiegną włamaniom. Nie chodzi o to, by z domu lub mieszkania stworzyć twierdzę – wystarczy tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Zadbaj o zabezpieczenie drzwi wejściowych

W jaki sposób włamywacz może dostać się do mieszkania? Przez drzwi lub okno. Te dwa punkty są najbardziej narażone na działania potencjalnych włamywaczy, dlatego należy zadbać o ich szczególną ochronę. Zbyt wiele zamków w drzwiach nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wbrew pozorom takie drzwi łatwiej sforsować. Zwłaszcza, jeśli zamki nie posiadają odpowiednio wysokiej klasy antywłamaniowej. Drzwi obwarowane wieloma zamkami, zasuwami i łańcuchami mogą również stanowić zagrożenie na przykład w przypadku pożaru – do takiego mieszkania nie tylko trudno będzie się dostać, ale niestety trudniej będzie się niego także wydostać. Lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe wraz z zamkiem odpornym na przewiercenie. Dobrze jest również dopasować bezpieczne klucze, które można dorobić jedynie w autoryzowanych punktach serwisowych.

Jeżeli kwestie bezpieczeństwa mieszkania traktujemy priorytetowo zainwestujmy w system alarmowy. Wystarczy zamontować go w pobliżu drzwi wejściowych – każde nieuprawnione otwarcie będzie wiązało się z włączenie alarmu. Rozwiązanie to można zastosować także w przypadku okien.

Zabezpieczenie okien

W przypadku okien zabezpieczenie będzie wymagane wyłącznie w przypadku mieszkań znajdujących się na parterze lub niskich kondygnacjach. Zamiast krat lepiej zastosować rolety antywłamaniowe, które można opuszczać wyłącznie w sytuacji wyjazdu na dłuższy okres. Rolety zapewnią nie tylko bezpieczeństwo, ale również nie pozwolą nagrzać się pomieszczeniom w ciepłych miesiącach. Dodatkowym lub jedynym zabezpieczeniem w przypadku mieszkań na wyższych piętrach mogą być antywłamaniowe szyby, zbudowane z kilku warstw szkła oraz specjalnej folii. Antywłamaniowe okucia i zamykane na kluczyk klamki dopełnią całości, dzięki czemu uzyskamy bezpieczne, a jednocześnie w pełni funkcjonalne rozwiązanie. Jednak okazuje się, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie zastąpią… zdrowego rozsądku.

Poproś sąsiada lub kogoś bliskiego o pomoc

Dobrze jest dobrze żyć z sąsiadami – w przypadku naszego wyjazdu będziemy mogli poprosić ich o doglądanie naszego mieszkania, podlewanie kwiatów, zabieranie poczty ze skrzynki i sprawianie wrażenia obecności właścicieli. W ten sposób mieszkanie nie będzie wyglądało na opuszczone – potencjalny włamywacz obserwujący mieszkanie będzie myślał, że ktoś w nim przebywa. Sąsiedzi mają wystarczająco blisko, by zajrzeć do mieszkania codziennie. Nawet, jeśli na osiedlu mieszkamy zbyt krótko, by poznać sąsiadów na tyle blisko, aby powierzyć im klucze do naszego mieszkania warto poinformować ich o wyjeździe. Dzięki temu zareagują, jeśli usłyszą niepokojące hałasy lub zobaczą osoby, których nie znają. Czujność sąsiedzka może odstraszyć lepiej niż niejeden system alarmowy.

Wybierz mieszkanie na zamkniętym osiedlu

To co prawda rozwiązanie dla osób, które dopiero zastanawiają się nad zakupem swojego własnego M. Jeśli stoimy przed wyborem mieszkania i szukamy bezpiecznych rozwiązań – warto zdecydować się na osiedle zamknięte, do którego dostęp jest ograniczony. W ten sposób osoby niepożądane nie będą miały możliwości nieuprawnionego przedostania się w pobliże budynków, a tym samym znajdujące się w mieszkaniach mienie będzie lepiej chronione. Komfortowe mieszkania zlokalizowane na zamkniętych osiedlach w Łodzi, Krakowie i Tarnowie oferuje Samson Dom. Wybór mieszkania na zamkniętym osiedlu z pewnością sprawi, że podczas wakacji jedynym problemem, którym będziemy się przejmować, będzie wybór restauracji idealnej na obiad.

Zadbaj o ubezpieczenie

Ubezpieczenie mieszkania w większości przypadków nie jest obowiązkowe. Czasem wymagane jest przez bank w przypadku uzyskania kredytu, jednak zazwyczaj obejmuje ono tylko mury. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie rozważmy także ubezpieczenie mienia ruchomego. W ten sposób w przypadku kradzieży będziemy mogli uzyskać odszkodowanie. Co prawda, w przypadku zastosowania pozostałych metod będzie mało prawdopodobne, że taka sytuacja wystąpi – jednak przezorny zawsze ubezpieczony, a niewielka składka może pozwolić nam na szybkie odkupienie straconych przedmiotów. Pamiętajmy jednak, że w przypadku, kiedy do włamania dojdzie w wyniku naszego niedopatrzenia, na przykład niedomknięcia okien, ubezpieczyciel może nie zgodzić się na wypłatę roszczenia.

Najważniejszy jest jednak zdrowy rozsądek

Okazuje się bowiem, że do prawie jednej trzeciej włamań dochodzi w wyniku pozostawienia otwartych drzwi lub okien! Zamknięcie mieszkania może wydawać się oczywiste, jednak w sytuacji pospiechu i nerwów związanych z wyjazdem możemy zapomnieć o lufciku w kuchni lub drzwiach balkonowych. Nasze mieszkanie zabezpieczy więc przede wszystkim zdrowy rozsądek i trzeźwe myślenie. Nie pozostawiajmy klucza pod wycieraczką. Jeśli musimy poprosić członka rodziny lub sąsiada o doglądanie kwiatów przekażmy klucz osobiście. Nie pozostawiajmy otwartych okien – co prawda mieszkanie może się znacznie nagrzać i we wnętrzu może pojawić się zaduch, jednak po powrocie bez problemu się go pozbędziemy otwierając okna w całym mieszkaniu. Nie informujmy również o naszym wyjeździe zbyt wielu osób – to idealna informacja dla potencjalnego złodzieja… Odpowiednio dobrane zabezpieczenia, pomoc sąsiada oraz zdrowy rozsądek – to najważniejsze aspekty, które pozwolą nam zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem i kradzieżą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.