Pacjent na badaniach u lekarza w gabinecie

Artykuł partnera.

Pakiety medyczne to dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie i są one wykupywane na określony czas. Z takich pakietów mogą korzystać zarówno osoby indywidualne jak i duże korporacje, które wykupują pakiety dla swoich pracowników.

Na czym polega korzystanie z pakietów medycznych?

Pod pojęciem pakiety medyczne rozumiemy możliwość korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Mogą z tego korzystać zarówno osoby, które mają dostęp do państwowej opieki zdrowotnej i szukają pewnego uzupełnienia oferty, jak i te osoby, które nie posiadają żadnego ubezpieczenia a chcą zapewnić sobie opiekę zdrowotną. Po pakiety medyczne bardzo często sięgają osoby, które pracują na umowę o dzieło, bo w tym przypadku nie mają one zagwarantowanego dostępu do państwowej opieki zdrowotnej. Co prawda można wykupić dobrowolne ubezpieczenie NFZ, jednak to rozwiązanie jest znacznie droższe od pakietów medycznych.

Pakiety medyczne zwykle występują w kilku różnych wariantach. Im droższy jest dany pakiet, tym szerszy zakres usług oferuje. Należy jednocześnie zaznaczyć, że nawet najtańsze standardowe pakiety, które wykupimy już za niecałe 100 zł miesięcznie, oferują pacjentom naprawdę dużo. Zwykle można skorzystać z opieki lekarza rodzinnego oraz zapewniony jest dostęp do około 10 innych specjalistów. W ramach podstawowego pakietu można także wykonać około 50 podstawowych badań laboratoryjnych. Kolejne droższe pakiety oferują szerszy i bogatszy zakres usług. Zależnie od potrzeb i osobistego stanu zdrowia można więc wybierać pakiety w ramach których zapewniony będzie dostęp do 30 specjalistów i na przykład 100 różnych badań laboratoryjnych. Oprócz tego dostępne będą wybrane zabiegi czy opieka rehabilitacyjna. Występuje także specjalny pakiet medyczny Allianz stworzony z myślą o kobietach w ciąży, w których mają one zapewnioną opiekę położniczą. W przypadku najdroższych pakietów medycznych można także liczyć na opiekę stomatologiczną na wysokim poziomie.

Co jeszcze warto wiedzieć o pakietach medycznych?

Korzystanie z pakietów medycznych jest niebywale wygodne, gdyż są one oferowane przez duże firmy, które posiadają wiele placówek na terenie całego kraju. Na przykład pakiet medyczny Allianz może być realizowany w jednej z 1700 placówek w Polsce. Jest to bardzo wygodne dla pacjentów, którzy mogą z opieki medycznej skorzystać także w czasie wakacji i podróży służbowych, dzięki temu odczuwają oni pełne bezpieczeństwo. Bardzo ważne jest także to, że w ramach pakietów można korzystać z konsultacji u dyżurującego lekarza rodzinnego czy pediatry. Dostępne są także wizyty domowe oraz ambulatoryjna opieka pielęgniarska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.