przestronne okna w budynku

Artykuł sponsorowany.

Lokale usługowe są nastawione na świadczenie usług swoim klientom, dlatego tak ważne jest zapewnienie im komfortu przebywania w tych pomieszczeniach, by czuli się dobrze i chcieli tu wrócić. W restauracjach, salonach kosmetycznych czy fryzjerskich, szkołach językowych, gabinetach masażu itd rządzi zasada “klient – nasz pan” i, rzeczywiście, właściciele lokali tego typu dbają o dobre samopoczucie swoich klientów, bo zależy im na ich powrocie kolejny raz. Niezależnie od pogody, punkt usługowy musi być gotowy na przyjęcie klientów i świadczyć usługi na najwyższym poziomie w jak najbardziej komfortowej atmosferze. Niestety, w upalne dni nie jest łatwo zapewnić odpowiedni komfort termiczny, dlatego tak ważne jest zminimalizowanie nasłonecznienia przez powierzchnie szklane.

Klimatyzacja jest dobrą odpowiedzią nawet na najbardziej upalne dni, jednak nie każdy może długo przebywać w pomieszczeniach klimatyzowanych. Problem pojawia się też w sezonie zimowym, kiedy przy dużym nasłonecznieniu lokal szybko się nagrzewa i w tym przypadku klimatyzacja nie będzie wskazana. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem właściwie dobrana do potrzeb przesłona okienna.

Dlaczego warto wybrać przesłonę okienną?

Wybór przesłony okiennej nie jest oczywisty i powinien być uzależniony od naszych potrzeb. Od wielu lat przesłony okienne cieszą się niesłabnącą popularnością, a ich widok w polskich oknach nikogo już nie dziwi. Produkt ten przestał być traktowany jako fanaberia, tylko jako bardzo użyteczny i praktyczny system zaciemniający. Nie jest też już zarezerwowany wyłącznie dla właścicieli zasobnego portfela, stał się ogólnodostępnym udogodnieniem i mało kto dzisiaj wyobraża sobie życie bez zasłoniętych okien.

Przesłony okienne pełnią przede wszystkim funkcję zaciemniającą. Zawdzięcza to specjalnej tkaninie o odpowiednio grubym splocie – im grubszy splot, tym wyższy stopień zaciemnienia. Innowacyjna impregnacja zaś sprawia, że materiał ten znakomicie odbija promienie UV. W efekcie, pomieszczenie nie nagrzewa się, a panujące temperatury wewnątrz mieszczą się w granicach komfortu termicznego.

Przesłony okienne wewnętrzne a przesłony okienne zewnętrzne

Podział przesłon okiennych na wewnętrzne i zewnętrzne wynika z ich przeznaczenia i sposobu montażu. Refleksole, markizy czy rolety zewnętrzne są montowane na zewnątrz, a ich mechanizm często ukryty jest w elewacji. Dzięki podtynkowemu montażowi przesłona staje się częścią elewacji, co niewątpliwie wpływa na jej walor estetyczny. Przy wyborze takiej przesłony należy dokładnie sprawdzić warunki montażu, może się bowiem zdarzyć, że produkt powinien być montowany już na etapie budowy i fakt ten należy przewidzieć już w projekcie budynku oraz w projekcie termoizolacji. Wszelkie prace montażowe powinni też przeprowadzać wykwalifikowani specjaliści.

Jeżeli chodzi o przesłony wewnętrzne, nie są one tak wymagające w montażu, jak zewnętrzne. Na ich zakup więc można się zdecydować w każdym momencie, ponieważ montaż odbywa się wewnątrz budynku i może być nawet całkowicie bezinwazyjny. Przesłony okienne wewnętrzne montuje się bezpośrednio na ramie okiennej, na ścianie lub na suficie. Są one dostępne w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu można je bez problemu dopasować do wystroju wnętrza.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.