Kobieta w naturalnej kołdrze.

Artykuł sponsorowany.

Sen jest bardzo ważną czynnością dla organizmu człowieka. Podczas trwania regeneracji ciało i umysł odpoczywają, dzięki czemu kolejnego dnia są w pełni sił, aby sprostać zadaniom dnia codziennego. Na przebieg efektywnego snu wpływa wiele czynników: jakość materaca, odpowiednia poduszka, optymalna temperatura w sypialni, ale także dobrze dobrana kołdra. Jej zadaniem jest utrzymanie właściwej temperatury ciała, co w dużej mierze przyczynia się do komfortu, które odczuwa ciało podczas snu. Aby właściwie dopasować ją do swoich potrzeb, warto dowiedzieć się, jaką kołdrę naturalną wybrać do swojej sypialni?

Kołdra naturalna – jak rozpocząć poszukiwania?

Komfortowy i efektywny sen jest jednym z czynników, które znacznie zwiększają samopoczucie, a także w dużym stopniu wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne. Na właściwy przebieg nocnej regeneracji ma wpływ prawidłowo dobrany materac, odpowiednio wyprofilowana poduszka, ale także kołdra. Jej zadaniem jest pomoc w właściwej termoregulacji ciała, co pozwala uniknąć nocnych pobudek z powodu przegrzania lub nadmiernego odczuwania chłodu.

Wraz ze wzrostem świadomości społecznej na temat snu, coraz większa część populacji zaczyna poszukiwania dobrego materaca, poduszki i kołdry, które podniosą jakość snu, a tym samym poprawią codzienne funkcjonowanie organizmu. Punktem wyjściowym poszukiwań powinno być znalezienie właściwej marki. Liderem na rynku jest producent łóżek i materacy Hilding, który w swojej ofercie posiada także wysokiej klasy kołdry naturalne

[oszukiwanie naturalnej kołdry.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kołdry naturalnej?

Kołdra naturalna jest wypełniona przyjaznym dla ciała wkładem, bez sztucznych dodatków. Pozwala to na utrzymanie jej parametrów cieplnych, gęstości oraz przewiewności na najwyższym poziomie, co przekłada się na zwiększenie komfortu podczas snu. Aby dopasować przykrycie do swoich potrzeb, warto dowiedzieć się, na jakie parametry kołdry szczególnie warto zwrócić uwagę.

Wypełnienie kołdry

Aby kołdra mogła właściwie spełniać swoje funkcje, musi posiadać wypełnienie, które pozwala utrzymać temperaturę ciała podczas spoczynku. W ofercie marki Hilding można znaleźć kołdry, które wypełnia:

  • puch – to surowiec naturalny, ekologiczny, który pozyskiwany jest z pierza gęsiego lub kaczego. Kołdry puchowe wyróżnia lekkość oraz dobra izolacja ciała przed nadmierną utratą ciepła podczas bezruchu. W ofercie marki Hilding można znaleźć kołdry puchowe w różnych rozmiarach, a także powleczone różnym rodzajem poszwy. Doskonałym modelem jest kołdra White Flower, którą wypełnia pierze gęsi. Wypełnienie modelu jest powleczone bawełnianą, puchoszczelną tkaniną, która jest niezwykle przyjemna dla ciała.
  • kołdry antyalergiczne – to doskonałe przykrycie dla alergików, ze względu na syntetyczne wypełnienie. W ofercie marki Hilding można znaleźć kołdry antyalergiczne, które wypełnia silikonowe, wysokiej jakości włókno poliestrowe, na przykład w modelu Fit 4 Sleep. To wysokiej klasy wypełnienie, które wyróżnia się sprężystością oraz odpornością na ugniecenia.

Rozmiar kołdry do spania

Właściwie dobrana kołdra powinna posiadać optymalny rozmiar tak, aby podczas nocnej zmiany pozycji nie dochodziło do odkrywania części ciała. Nagłe odczuwanie zimna i chłodu mogłoby prowadzić do pobudki, czego konsekwencją jest przerwanie fazy snu i uczucie niewyspania o poranku. Marka Hilding w swojej ofercie posiada różne wymiary kołdry, dlatego zarówno singiel, jak i para znajdą idealną dla siebie.

Wykonanie kołdry

Przy zakupie konkretnego modelu kołdry należy zwrócić uwagę na jej wykonanie. Szwy powinny być wykonane precyzyjnie, a wykorzystane do produkcji modelu nici – mocne i odporne na zużycie. Pozwoli to zachować jej właściwy kształt na długi czas, a także uniknąć przypadkowego wypadania pierza lub innego wypełnienia.

Dobry materac, poduszka oraz kołdra są akcesoriami, które gwarantują dobry, nocny odpoczynek ciała i umysłu. Warto sięgać po modele dostępne w ofercie producenta Hilding, aby cieszyć się ich dobrym wykonaniem oraz najwyższą funkcjonalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.