Artykuł partnera.

Każdy po długim dniu pracy zasługuje na wypoczynek, który zapewnić może tylko długi, relaksujący sen. Jednak bardzo trudno o tę przyjemność, jeśli śpimy na źle dobranym materacu. Bóle kręgosłupa, mięśni, a w konsekwencji pogorszony nastrój to tylko niektóre z konsekwencji nieodpowiedniego posłania. Warto wybrać model, który będzie spełniał nasze indywidualne wymagania, ale najpierw musimy poznać, co je określa. Sprawdźmy to.

Odpowiedni materac – jaki to?

Jest to bardzo indywidualna kwestia i tak powinna być traktowana, jednak jest kilka parametrów, które pomogą nam w wyborze. Do najważniejszych specyfikacji zaliczymy twardość i rodzaj materaca.

Zdarza się, że przez całe życie śpimy na źle dobranych materacach, które wręcz preferujemy, bo się do nich przyzwyczailiśmy. Sen na prawidłowo dostosowanym do nas materacu może początkowo wydawać się trudny. Z czasem jednak zauważymy prozdrowotne konsekwencje. Zmniejszy się ból kręgosłupa, a rano będziemy bardziej wypoczęci.

Zanim przejdziemy do parametrów materacy, warto powiedzieć, że niezależnie od dopasowania posłania, należy zawsze wybierać produkty wysokiej jakości. Taki sprzęt oferuje firma Hilding, której doświadczenie zostało potwierdzone wieloma certyfikatami.

Jak twardy powinien być materac?

Zasada jest bardzo prosta – im większą masę ciała ma użytkownik, tym twardszy powinien być materac. Wszystko to dlatego, że większa masa równa się większej sile nacisku. To z kolei sprawia, że materac musi stawiać większy opór, aby zachować poprawną krzywiznę kręgosłupa.

Z racji na tę regułę, powstało kilka głównych stopni twardości

  • Materace twarde i bardzo twarde – są one polecane szczególnie dla osób o większej wadze. Najczęściej spotkamy się tutaj z materacami sprężynowymi, takimi jak Hilding Fandango. Sprawdzi się on świetnie również przy korekcji wad postaw.
  • Materace średnio twarde – to najbardziej uniwersalna twardość materacy, którą zauważymy głównie w posłaniach piankowych, takich jak Hildning Rumba. Będą odpowiednie dla każdego dorosłego, kto waży poniżej 90 kg.
  • Materace miękkie – ten typ nie jest stosowany u zdrowych dorosłych. Czasem są jednak polecane dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Popularnie używane są w łóżkach dla dzieci – świetnym przykładem jest Hilding Dobranocka.

Twardość materaca jest bardzo ważna i pomaga w zachowaniu dobrej krzywizny kręgosłupa. Warto jeszcze pomówić o rodzajach materacy.

Rodzaj materaca – jak dobrać?

Na rynku możemy znaleźć wiele różnych modeli materaców, co może przyprawić o zawrót głowy, gdy potrzebujemy wybrać tylko jeden. Warto poznać główne rodzaje i zrozumieć, czym się od siebie różnią.

Coraz bardziej popularnym modelem materaca jest taki, który ma wypełnienie w postaci pianek. Materace piankowe będą odznaczać się świetnym dopasowaniem do ciała użytkownika, a to wszystko dzięki zastosowaniu materiałów, takich jak Flexifoam Visco, które można znaleźć w modelu Hilding Salsa.

Warto też powiedzieć o materacach sprężynowych, które opierają się na technologii kieszonkowej. Taki materac do łóżka 200×200 będzie świetny dla par, gdyż każda ze sprężyn działa osobno. Sprawia to, że różnica wagowa partnerów nie ma znaczenia – materac dostosuje się z osobna do obojga.

Wybór posłania dla alergika może być problematyczny – właśnie z tej racji powstał materac lateksowy. Modele, takie jak Hilding Melody, będą wybawieniem dla ludzi z problemami alergicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.