reklamy produktowe Google

Prowadzisz sklep internetowy? Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz się wyróżnić spośród wielu innych ofert z twojej branży. Reklamy produktowe pomogą ci zwiększyć widoczność, jak również pozyskać nowych klientów. Dlaczego warto w nie inwestować?

Inteligentne kampanie produktowe

Google Ads to wiele możliwości promocyjnych dla twojego biznesu. Jeśli poznałeś narzędzia takie, jak Google Shopping wiedz, że ich nowsze wersje są jeszcze skuteczniejsze. Dotychczasowe zwykłe kampanie mogły zniechęcać te osoby, które niewiele wiedziały na temat ich funkcjonowania. Inteligentne reklamy produktowe Google tworzy się dla wszystkich. Skorzystają z nich także użytkownicy mniej zaawansowani w działaniach digital. Oczywiście konto na Google Shopping jest niezbędne. Trzeba mieć na nim m.in. skonfigurowane śledzenie konwersji, aktywną kampanię produktową oraz minimum 20 konwersji z ostatnich 45 dni.

Zaufaj inteligentnym systemom od Google

Masz doświadczenie ze standardową kampanią reklamową bądź remarketingową? Dobra agencja interaktywna doradziłaby ci wstrzymanie obecnych kampanii i postawienie na inteligentne systemy Google. Co musisz zrobić? Dostarcz listę produktów, prześlij zdjęcia, ustal budżet, wskaż kraj, w którym chcesz sprzedawać swoje produkty. O efekty zadba Google Merchant Center oraz Google Ads. Konta te trzeba połączyć, ale już testy różnych kombinacji z przesłanych obrazów i tekstów zrobią za ciebie odpowiednie systemy. Algorytmy Google nieustannie są udoskonalane, więc system co jakiś czas ewoluuje.

Rodzaje reklam i miejsca ich wyświetlania

Gdzie możesz się pojawić ze swoim produktem? W sieci wyszukiwania, w sieci reklamowej Google, w YouTube i Gmailu. W przypadku Europy reklamy mogą być też na innych platformach. Reklamy produktowe Google nie są jednak zbyt nachalne dla potencjalnych klientów. Sam system dobierze najbardziej odpowiednią ilość częstotliwości wyświetlania dla każdego użytkownika. Wszystko po to, aby uzyskać zaplanowaną konwersję. Jakie reklamy możesz stosować w kampanii? Reklamy produktowe, reklamy lokalnego asortymentu produktów i reklamy displayowe. Do tej ostatniej kategorii zalicza się także remarketing dynamiczny i dynamiczne pozyskiwanie nowych klientów.

Zalety kampanii produktowej Google

Inteligentne reklamy produktowe pokazują wyszukiwany produkt. Reklama jest czytelna dla internauty. Zawiera wszystko to, co interesuje potencjalnego kupującego, czyli nazwę, zdjęcie, cenę. Tym samym ścieżka zakupowa jest skrócona, ponieważ jeszcze przed wejściem do sklepu wiadomo, co w nim jest. Zakupy Google są bardzo skuteczne. Od reklamodawcy wymaga się jedynie dobrze przygotowanego pliku produktowego. Na jego podstawie reklama jest tworzona w sposób automatyczny. Można ją na bieżąco monitorować. Daje to np. wiedzę o tym, które reklamy doprowadziły do sprzedaży na stronie, a które nie.

Po jakim czasie inteligentne reklamy Google są w pełni zoptymalizowane? Szacuje się, że potrzebują około 15 dni na „naukę”. W tym czasie nie zaleca się wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.