Krajobraz górski Blue Ridge Mountains

Poszukując mniej komercyjnych zakątków w Stanach Zjednoczonych, które moglibyśmy z powodzeniem zwiedzać, warto wybrać się do Charlottesville. Jest to jedno z najważniejszych miast znajdujące się w Stanie Wirginia. W porównaniu do innych miast znajdujących się na terenie Ameryki Północnej, tutaj rzeczywiście mamy do czynienia z dość długą oraz burzliwą historią. Przede wszystkim historia tego miasta sięga roku 1762, ponieważ wtedy odgrywało ono ważne miejsce w szlaku handlowym. Nawet w tamtym czasie było one nazywane zupełnie inaczej, bo Three Notched Road.

Co ciekawego można zobaczyć w Charlottesville?

Do tej pory miasto jest całkiem popularne dla rodzimych mieszkańców. Miasto jest głównie uniwersyteckie, ale również pełni ono funkcję ośrodka biznesowego. W śródmieściu nie brakuje nowo założonych firm, które prężnie się rozwijają i mają bardzo duże szanse na sukcesy w biznesie. Jeżeli jednak zastanawiamy się nad tym, co dokładnie możemy zobaczyć w tym mieście, to  z pewnością warto zobaczyć słynny tutejszy Uniwersytet, który mieści się na dziedzińcu The Lawn. To właśnie w tym miejscu znajduje się popularny budynek w białym kolorze – Stanford White’s Old Cabell Hall.

Oczywiście zabytkowe budynki nie zaliczają się do jedynych, które można zwiedzić i podziwiać. Ponieważ Charlottesville znajduje się w okolicy malowniczej Góry Southwest Mountains. Natomiast z drugiej strony w sąsiedztwie miasta możemy podziwiać nieduże pasmo Gór Blue Ridge Mountains. Jeżeli lubimy zakupy, to koniecznie musimy wybrać się na najdłuższe targowisko, które znajduje się na terenie całego kraju. Jest to targowisko Downtown Mall. Z drugiej strony poszukując ciekawych atrakcji dla całej rodziny, warto wybrać się do tutejszego muzeum wynalazków. Jest to Virginia Discovery Museum, w takim razie na pewno w tym miejscu będziemy mogli liczyć na niezapomniane atrakcje dla całej rodziny.

Już samo przebywanie w tym mieście będzie bardzo ciekawym doświadczeniem. Ponieważ mamy do czynienia nie tylko z zabytkowym centrum, ale również urocze uliczki, po których można spacerować, spowodują, że nie zabraknie dla nas urokliwych miejsc. W takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zastanowić się nad tym, w jakim terminie będziemy mogli wybrać się do Charlottesville.

Czy wyjazd do Stanów Zjednoczonych jest już dla każdego możliwy?

Na szczęście w dzisiejszych czasach wyjazd do Stanów Zjednoczonych, nie powinien stanowić dla nas większego problemu. Przede wszystkim nie musimy się ubiegać już o wizę, która jednak mimo wszystko była tylko dla wybranych osób. Obecnie nie ma najmniejszego problemu z tym, aby wybrać się do USA w celach turystycznych po wypełnieniu specjalnego wniosku ESTA. Jest to wniosek, który rzeczywiście wystarczy wypełnić, umieszczając swoje dane, a także uiszczając symboliczną opłatę. W związku z tym, będziemy mogli aż do 90 dni poświęcić na turystykę po całych Stanach Zjednoczonych. Bardzo dużą korzyścią na pewno jest to, że nie ma najmniejszego problemu z tym, aby na wniosku umieścić aż dwie osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.