Mężczyzna wyjeżdza w delegacje. Trzyma w dłoni paszport a obok jego stop na ziemi lezy brązowa torba

Służbowa delegacja może zaskoczyć nawet najbardziej zorganizowanego pracownika. Wyjazd, o którym zdarzyło Ci się zapomnieć lub podróż, o której szef poinformował Cię w ostatniej chwili, wymagają zdecydowanych, szybkich działań. Co spakować do walizki, aby zrobić to w możliwie najkrótszym czasie i o niczym nie zapomnieć?

Dobrze dobrana walizka

Podstawą podczas pakowania się na służbowy wyjazd jest dobrze dobrana walizka. Najlepiej jest mieć w swoim asortymencie kilka modeli, które będzie można dopasować do zapotrzebowania: krótki wyjazd to mniejsza walizka, a dłuższy – nieco większa. Warto także zainwestować w takie walizki, które będą wyposażone w odpowiednią ilość przegródek, dzięki którym pakowanie się będzie zdecydowanie łatwiejsze i szybsze.

Odpowiednia ilość ubrań

Wybierając ilość ubrań, weź pod uwagę to, ile będzie trwał cały wyjazd. Jeśli jest to tylko weekendowy wypad na rozmowy z klientem, nie potrzebujesz zabierać ze sobą wiele. Jeden-dwa wygodne zestawy na podróż i taka sama ilość strojów biznesowych oraz odzież do spania będą zupełnie wystarczające. Pamiętaj, by do zestawów ubrań dołączyć także odpowiednie buty, dzięki którym zachowasz komfort w trakcie podróży i służbowych spotkań.
Sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana, jeśli delegacja jest dłuższa. W takiej sytuacji zabierz ze sobą minimum jeden komplet eleganckich ubrań na dzień plus jeden-dwa zapasowe na wypadek konieczności odbycia większej ilości spotkań jednego dnia lub zabrudzenia któregoś z zestawów.

Dokumenty

Wyjazd krajowy lub zagraniczny to konieczność zabrania ze sobą dokumentów. Wielu osobom wydaje się oczywiste, że w razie delegacji poza granicami kraju muszą posiadać odpowiedni dokument umożliwiający im wylegitymowanie się, jednak część podróżujących zdaje się zapominać, że konieczność taka może nas spotkać również w Polsce. Jednym z elementów wyposażenia walizki, o którym nie można zapomnieć, powinny być dokumenty, które pozwolą potwierdzić tożsamość, a w przypadku wyjazdów zagranicznych – możliwość podróżowania po terenie danego kraju.

Ładowarki, elektronika

Laptop, smartfon, tablet czy rzutnik – wszystko to z pewnością przyda Ci się w podróży, zwłaszcza jeśli będziesz prezentować określone dane klientom. Koniecznie pamiętaj również o zabraniu ładowarek do tych sprzętów: dłuższa delegacja i odbywanie spotkań służbowych może okazać się problematyczne, jeśli nie będziesz mieć urządzeń, z pomocą których prezentujesz niezbędne informacje rozmówcom.
Przydatne będzie także urządzenie, które pozwoli Ci naładować np. smartfona w sytuacji kryzysowej. W takim przypadku perfekcyjnie sprawdzi się choćby powerbank Xiaomi, który da Ci możliwość podłączenia smartfona, tableta czy innego urządzenia wymagającego ładowania do źródła zasilania również podczas spotkania czy w trakcie podróży.

Kosmetyki na wyjazd

Nie zapominaj także o kosmetykach pielęgnacyjnych oraz higienicznych, dzięki którym podczas spotkania będziesz czuć się i wyglądać dobrze. Jeśli korzystasz z dużej ilości kosmetyków, a stosunkowo często wybierasz się w delegacje – dobrym pomysłem może okazać się po prostu zakup drugiego zestawu, który będzie znajdował się w walizce i czekał na wyjazd. Dzięki temu o niczym nie zapomnisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.