Jasne mieszkanie we Wrocławiu

Artykuł partnera.

Boom mieszkaniowy w Polsce trwa już od wielu lat. Najbardziej widoczny jest w dużych miastach – Wrocław nie jest żadnym wyjątkiem. Wzrost zainteresowania luksusowymi mieszkaniami to jeden z najbardziej widocznych tu trendów.

Luksusowe mieszkania we Wrocławiu – opłacalna inwestycja

Każdy deweloper we Wrocławiu ma doskonałą orientację w sytuacji na rynku. W stolicy Śląska rośnie zapotrzebowanie na luksusowe lokale, za które trzeba zapłacić znacznie więcej niż za „zwykłe” mieszkania. Ich ceny wynoszą 150-200 proc. średniej ceny ofertowej 1 m kw. nowego mieszkania. Przekroczenie tej granicy cenowej oznacza, że mieszkanie kwalifikowane jest jako luksusowy apartament. Wrocław znajduje się w gronie miast, gdzie takich lokali powstaje coraz więcej – liderami są Warszawa, Kraków oraz Gdańsk. Niejeden deweloper we Wrocławiu decyduje się na włączenie do swojej oferty ekskluzywnych lokali cieszących się niemałym zainteresowaniem ze strony nabywców.

Ceny mieszkań w górę – popyt też

Pomimo, iż ceny mieszkań w Polsce, w tym we Wrocławiu, wciąż idą w górę, żaden deweloper we Wrocławiu na brak klientów nie narzeka. Dotyczy to również luksusowych mieszkań. Z czego to wynika? Zdaniem specjalistów z Ronson Development zasadniczy wpływ ma na to fakt, iż mieszkańcy Śląska się bogacą, a inwestycja w nieruchomości zawsze się kalkuluje. Nie wszyscy kupują mieszkania dla siebie – sporo osób nabywa je z myślą o czerpaniu zysków z najmu. Co prawda luksusowy apartament trudniej jest wynająć niż np. kawalerkę, ale to wcale nie oznacza, że ten segment rynku nie ma odbiorców. Ponadto wspomniany deweloper we Wrocławiu przypomina, że stolica województwa dolnośląskiego to pod wieloma względami bardzo atrakcyjny rynek inwestycyjny. Miasto słynie z licznych walorów – nie tylko biznesowych, ale też np. turystycznych. Jest znakomicie skomunikowane z pozostałą częścią kraju, a także z wieloma państwami europejskimi. Dla wielu zamożnych przedsiębiorców to doskonałe miejsce zarówno do prowadzenia dochodowej działalności, jak i do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.