Duży biurowiec w którym pracują brokerzy ubezpieczeniowi

Artykuł partnera.

Rynek ubezpieczeń cechuje się tym, że jest bardzo skomplikowany, znajduje się tam gigantyczna liczba ofert z czego każda z nich różni się składkami, korzyściami z umów, regulaminem, czy podmiotem, który jest ubezpieczony. Odnalezienie się w tym wszystkim może być ciężkie, dlatego postaram się opisać kogoś kto może być w stanie pomóc.

Ubezpieczeniowi pomocnicy

Tak jak już mówiliśmy, ubezpieczeń na rynku mamy tak dużo, że jedna osoba, bez uprzedniej wiedzy i doświadczenia może mieć nie lada problem z dobraniem odpowiedniego dla swoich potrzeb ubezpieczenia, czy to dla domu, mieszkania, samochodu czy nawet samego siebie i rodziny. W takim przypadku na pomoc może przyjść firma brokerska, w której pracują wykwalifikowane osoby. Pracowników takiej firmy nazywamy brokerami ubezpieczeń. Ich praca polega na pewnego rodzaju pośredniczeniu w ubezpieczeniach. Osoba poszukująca ubezpieczenia może skorzystać z usług brokera, aby odnaleźć odpowiednie dla siebie i swoich potrzeb ubezpieczenie. Firma brokerska prowadzi pewnego rodzaju działalność gospodarczą, która polega na pośrednictwie w ubezpieczeniach na rzecz swoich klientów oraz ich interesów. Jako klient przekazujemy pracującemu dla nas brokerowi pełnomocnictwo, które pozwala mu na działanie w naszym imieniu i reprezentowanie naszych interesów z zakładami ubezpieczeń. Broker ubezpieczeń identyfikuje ryzyko czy zagrożenia związane z zawarciem umowy o ubezpieczenie, doradza klientom w zakresie ubezpieczeń czy uczestniczy w tworzeniu i zarządzaniu umowy o ubezpieczenie. Jednym z ważniejszych elementów pracy firmy brokerskiej, jest to, że pracują oni na rzecz swoich klientów i to przez nich są rozliczani, ich muszą zadowolić. To dla nich muszą dobrać ofertę ubezpieczenia, a nie dla zakładu ubezpieczeń, który je oferuje. Jest to tym co rozróżnia brokera od agenta ubezpieczeń, który pracuje dla ubezpieczyciela. Taka forma pracy sprawia, że broker jest w stanie negocjować najlepszą ofertę dla swojego klienta oraz buduje zaufanie między firmą, a jej klientami, gdyż wiemy, że to nasze interesy są reprezentowane i zadowalane.

Wiedząc już jak działa firma brokerska, wyjaśnijmy sobie w jaki sposób jest wynagradzana. Pracujący brokerzy mogą być wynagradzani w formie kurtażu brokerskiego. Trzeba tu zaznaczyć, że istnieje naprawdę wiele form wynagradzania brokera, takich jak honoraria czy inne, ale w Polsce ustawowo dozwolona jest tylko jedna, właśnie kurtaż brokerski. Jest to pewnego rodzaju prowizja zawarta w składce za umowę, lub do niej doliczana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.