Dzieci trzymają w dłoniach zdjęcia swoich zmarłych rodziców

Artykuł partnera.

Problemy psychologiczne, kłopoty w nauce i brak środków finansowych. Rodziny i dzieci mundurowych, którzy polegli na służbie, wymagają specjalnej pomocy. Wykwalifikowane wsparcie oferuje im Fundacja Dorastaj z Nami. Organizacja niesie pomoc dzieciom przede wszystkim w dziedzinie edukacji.

Pomoc dzieciom żołnierzy, policjantów i strażaków

Pracownicy służb mundurowych chronią nasze życie i zdrowie oraz walczą o naszą ojczyznę. Czasami płacą za to najwyższą cenę – tracą zdrowie i życie. Na taką stratę nigdy nie są gotowe ich rodziny. Trauma, z jaką się zmagają dzieci bohaterów, może skutkować poważnymi problemami edukacyjnymi. Dodatkową przeszkodą w pokonaniu tych przeciwności losu są niewystarczające środki finansowe. Pomoc dzieciom znajdującym się w takiej sytuacji niesie Fundacja Dorastaj z Nami. Potrzebują jej setki rodzin w Polsce. Organizacja pielęgnuje pamięć o poległych bohaterach, ale przede wszystkim dba o swoich podopiecznych, starając się zapewnić im odpowiednie warunki do nauki i zdobywania wykształcenia. Od 2010 roku objęła opieką ponad ćwierć tysiąca podopiecznych. W sumie trafiło na ten cel ponad 5 milionów złotych. Potrzeby są jednak wciąż ogromne.

Pieniądze na edukację i nie tylko

Jakie działania podejmuje Fundacja Dorastaj z Nami? Pomoc dzieciom kierowana jest przede wszystkim na finansowanie stypendiów, nauki w szkole i na studiach wyższych oraz udział w różnego rodzaju kursach zawodowych. Ze wsparcia korzystają nawet maluchy uczęszczające do przedszkoli. Z zebranych przez organizację środków finansowane są m.in. koszty transportu, wyżywienia i zakwaterowania, a także korepetycje, zajęcia dodatkowe i nauka języków obcych. Oprócz tego Fundacja organizuje też profesjonalną pomoc psychologiczną oraz doradztwo zawodowe i edukacyjne. Wydaje różnego rodzaju poradniki, prowadzi portal i bloga oraz angażuje się w organizację programów sportowych i aktywizujących młodzież. Wesprzeć jej działania można na różne sposoby – przekazując jednorazową lub comiesięczną dotację, a także 1 procent podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.