Dwóch mężczyzna podczas skutecznego planowania

Artykuł partnera.

Właściwe podejście do budżetowania i planowania stanowi fundament rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Bez odpowiednich narzędzi trudno mówić o długofalowym sukcesie. Zmagasz się z problemami w kwestii zarządzania czasem i kontroli finansów firmowych? Przedstawiamy poradnik, który nada stabilny kurs Twoim codziennym zmaganiom. Sprawdź najnowsze rozwiązania w dziedzinie FP&A i wykorzystaj platformy planistyczne do napędzania własnej działalności.

Filary skutecznego planowania dla firm

Dynamika współczesnego biznesu nie pozostawia miejsca na błędy. Infrastruktura planistyczna powinna odpowiadać na zróżnicowane problemy podmiotów gospodarczych i rozwiązywać je na zasadach antycypacji i szybkiego reagowania. Punktem wyjścia dla dalszych działań staje się tzw. High Frequency Planning, czyli ciągła weryfikacja planów i zaplecze proceduralne, które pozwala zmienić założenia w ciągu kilkunastu minut.

Drugim wyznacznikiem pozostaje High Accuracy, rozumiane jako snajperska precyzja analiz w zmieniającym się środowisku. Wspomniane dwa filary wymagają jeszcze jednego pomocnika — High Participation (pozyskiwanie danych źródłowych w czasie rzeczywistym). Dopiero po integracji tych trzech elementów możemy mówić o kompleksowym i skutecznym systemie planistycznym.

Środowisko platformy TM1 stanowi przykład zastosowania technologii AI we współczesnej gospodarce. Oprogramowanie, które uczy się potrzeb użytkownika, gwarantuje precyzję i wydajność na poszczególnych etapach tworzenia budżetu i planów operacyjnych. Firma Incube CPM zajmuje się wsparciem przedsiębiorców w procesie implementacji nowego systemu i dostosowaniem go do potrzeb klienta.

Dzięki TM1 uzyskasz m.in.:

  • możliwość tworzenia złożonych modeli,
  • narzędzia do planowania budżetu i opracowywania prognoz finansowych,
  • zdalne zarządzanie zmianami,
  • ciągłe monitorowanie stopnia i jakości realizacji przyjętych założeń,
  • zabezpieczenie wrażliwych danych firmowych.

Kompletna platforma planistyczna

Incube CPM specjalizuje się we wdrożeniach rozwiązań IBM Analytics w rozmaitych dziedzinach biznesowych. Jako IBM Platinium Partner, firma dysponuje zaawansowanymi narzędziami do modyfikowania platformy planistycznej według indywidualnych kryteriów. O ile na późniejszym etapie systemy FP&A stają się samowystarczalne, o tyle w początkowej fazie warto skorzystać z fachowego wsparcia.

Rozwiązania IBM TM1 wyróżniają się daleko idącą elastycznością, szybkością i przyjaznym interfejsem. Kierownictwo firmy może dzięki temu całkowicie przenieść proces zarządzania do systemów chmurowych.

Pogłębione analizy otwierają drzwi do lepszej świadomości inwestycyjnej i podejmowania skutecznych decyzji. Oswojenie ryzyka biznesowego i budowa własnych narzędzi planistycznych to najlepsza metoda na szybki rozwój. IBM Planning Analytics (TM1) w połączeniu z IBM Cognos Analytics i IBM Cognos Controller tworzą kompletny zestaw oprogramowania, jaki sprawdzi się w małych, średnich i dużych firmach.

Sprawdź ogromne możliwości, jakie daje współpraca z IBM Platinium Partner. Dowiedz się więcej o nowoczesnych rozwiązaniach planistycznych na stronie www.incube.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.