nauka języka angielskiego przez internet

Nauka języka angielskiego jest najbardziej owocna wtedy, gdy jak najwięcej się z nim obcuje. Nie jest to, obiektywnie rzecz ujmując, język wybitnie trudny, ale wymaga praktyki. Jedną z form otaczania się nim może być czytanie książek po angielsku. Co więcej, nauka języka nie jest jedyną przyjemnością, jakiej w ten sposób doświadczamy. Czytając książki w oryginale, możemy doświadczyć pełni – języka, kultury i historii, jakie opisywane są rodzimym dla wielu autorów językiem. Bez tłumaczeń, które bardzo często psują tę naturalność i piękno.

Jak zacząć czytać książki po angielsku?

Przygoda z czytaniem książek w języku angielskim to nie lada wyzwanie. Najkorzystniej dla czytelnika zacząć od historii, którą znamy już w przekładzie na rodzimy język. Jeśli pamiętasz cudowne lektury z podstawówki, w klimacie „Ani z Zielonego Wzgórza”, koniecznie rozpocznij czytanie po angielsku od takiej właśnie historii. Dzięki temu będziesz orientować się w przebiegu wydarzeń, a ponadto łatwiej można czerpać przyjemność z czytania w obcym języku.

Ogromną zaletą książek dla młodzieży jest fakt, że pisane są prostym językiem, mimo, że obcym. Jest to szczególnie ważne, gdy nasz angielski nie jest jeszcze na poziomie zaawansowanym, a ledwie podstawowym, czy średnim. Z czasem można sięgać po znacznie trudniejsze książki, jednak początki warto sobie ułatwiać, by się nie zrazić, a zmotywować i nabrać pewności siebie. A jeśli chcielibyśmy w przyszłości sięgnąć po prawdziwe klasyki literatury, pisane wysokim stylem – wówczas dobrym pomysłem jest filologia angielska. Warszawa słynie z uczelni, które potrafią nauczyć języka Shakespeare’a w sposób perfekcyjny.

Nie przejmuje się, że wszystkiego nie rozumiesz

Jedną z pułapek, jaka czyha na ciebie podczas nauki języka za pomocą czytania książki, jest notoryczne szukanie każdego wyrazu w słowniku. Pamiętaj, że najważniejszym jest, by zrozumieć ogólny sens historii, by się w nią wciągnąć i czerpać z niej przyjemność. Przerywanie lektury co kilka sekund z pewnością sprawi, że szybko się zniechęcisz. Warto pod ręką mieć notatnik, by móc zapisać konkretne, niezrozumiałe dla nas słowa, a po zakończonej lekturze sprawdzić je w słowniku. Natomiast podczas czytania skup się na ogólnym zrozumieniu tekstu – zobaczysz, że przyniesie to nadspodziewane efekty.

Czytanie na głos i korzystanie z emocji

Jeśli jesteś dobry w zapamiętywaniu czegoś, co wzbudza emocje, koniecznie zapisuj konkretne fragmenty w notatniku, by następnie, z ogromną przyjemnością, wracać do nich później. Tym sposobem możesz utrwalać angielskie słownictwo oraz gramatykę. Takie niewielkie części tekstu warto wykorzystać do ćwiczenia wymowy. Na początku koniecznie sprawdź, jak wymawiać dane fragmenty, np. w słowniku internetowym, by nie uczyć się niepoprawnej formy, a następnie czytaj na głos i delektuj się akcentem oraz brzmieniem słów.

A może filologia angielska – Warszawa?

Brakuje Ci motywacji, by zacząć czytać po angielsku, a chcesz poznać klasyki w ich naturalnej formie? Koniecznie zastanów się nad studiami z filologii angielskiej. Warszawa i inne duże miasta oferują bardzo atrakcyjne kierunki językowe, które skutecznie zmotywują cię do nauki angielskiego i czytania w tym języku. Korzyści jest wiele – dzięki czemu nie tylko poznasz fantastyczne historie pisane przez rodowitych Brytyjczyków, ale także zabłyśniesz w towarzystwie (również międzynarodowym).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.