Zamontowany parapet zewnętrzny w domu

Aby dom dobrze się prezentował, trzeba zadbać o dosłownie każdy detal. Jednym z takich są nawet parapety zewnętrzne, których na pierwszy rzut oka nie widać. Sprawne oko szybko jednak wychwyci, jeśli zostaną użyte takie, które niezbyt dobrze pasują do stylu, w jakim zbudowano dom. W takim razie jak dobrać odpowiednie parapety zewnętrzne?

Parapety zewnętrzne — z czego mogą być wykonane?

Podczas kupowania materiałów wykończeniowych do swojego domu można bardzo szybko zauważyć, że parapety zewnętrzne są dostępne w naprawdę wielu rodzajach. Z reguły wyróżnia się je ze względu na to, z jakiego materiału zostały wykonane.

Najczęściej spotykane są parapety stalowe. Charakteryzują się dość dobrą wytrzymałością sięgającą nawet 30 lat, lecz dotyczy to tych, które są dobrze konserwowane, a do tego łatwo je zarysować. Najczęściej alternatywą dla nich są parapety aluminiowe. Dużo lepiej od stalowych znoszą wilgoć, lecz są głośniejsze w trakcie deszczu i bardziej wrażliwe na nasłonecznienie. Wysokie temperatury bardzo mocno je bowiem odkształcają, powodując wydłużenie parapetu.

Oprócz tego można spotkać np. parapety drewniane. Są jednak coraz rzadsze, gdyż wymagają naprawdę czasochłonnej pielęgnacji. Dlatego imituje się je za pomocą parapetów z PCV. Inne rodzaje produkuje się na przykład z kamienia, cegieł, czy też mieszanki kamienia i żywicy.

Jakie typy parapetów zewnętrznych pasują do nowoczesnych budynków?

Do nowoczesnych budynków najlepiej sprawdzają się parapety zewnętrzne wykonane z metalu. Niezwykle ciekawym wyborem mogą być też dobrze obrobione parapety kamienne. To, co łączy wszystkie te typy to przede wszystkim trwałość. Wytrzymują bez problemów po kilkadziesiąt lat i są odporne na różne rodzaje uszkodzeń.

Ponadto takie parapety zewnętrzne pasują do nowoczesnych budynków również pod względem stylistycznym. Najczęściej są produkowane w podstawowych kolorach, takich jak czerń biel, czy w różnych odcieniach szarości. Dzięki temu idealne pasują do minimalistycznych elewacji stosowanych w nowoczesnych domach, a także do często wykorzystywanego materiału, jakim jest szkło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.