Osoba uczy się nowych słowek z języka angielskiego

Słówka stanowią kluczowy element nauki posługiwania się jakimkolwiek językiem obcym. To dzięki nim Twoje wypowiedzi są płynne i swobodne. Chcesz poszerzyć swoje słownictwo z jakiegoś języka, jednak nie masz pojęcia, jak to zrobić? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami!

Mapy myśli, fiszki i karteczki

Wyróżnić możemy wiele sposobów nauki słówek. Ciekawą propozycją są mapy myśli. To zestaw słów i związków między nimi przedstawiony w graficzny sposób. Mapy myśli możesz tworzyć zarówno na papierze, jak i elektronicznie. Inną, nieco powszechniejszą metodą są fiszki. Są to karteczki o niewielkich rozmiarach, które z jednej strony posiadają słówko w języku obcym, a z drugiej strony — tłumaczenie. Ważne, by naukę i powtórki rozpoczynać od strony ze zwrotem w języku polskim, bowiem wówczas łatwiej będzie przywołać w myślach dane słówko.

Kolejnym sposobem są klasyczne notatki, czy też karteczki przyklejane w różnych, widocznych miejscach. Jeśli jednak samodzielna nauka nie jest dla Ciebie, możesz zdecydować się na angielski online, czy też angielski w Krakowie lub innym mieście, stacjonarnie.

Muzyka, filmy i seriale

Nauka języka wcale nie musi ograniczać się do tradycyjnych metod. Słówek możesz uczyć się również poprzez oglądanie np. filmów, czy seriali. Możesz włączyć angielskie napisy i wyłapywać słówka, które nie są Ci znane. Aby mieć pewność, że Ci nie umkną, możesz je również zapisywać w notesie.

To samo dotyczy książek. Czytając w języku angielskim, jesteś w stanie naprawdę sporo się nauczyć! Pamiętaj jednak, że jeśli nie będziesz wiedzieć, jak się dane słówko wymawia — lepiej skorzystać z translatora i je odtworzyć, niż nauczyć się złej wymowy.

Muzyka to równie przyjemny sposób na naukę lub powtórkę słówek. Wystarczy, że znajdziesz tłumaczenie tekstu w internecie i poznasz znaczenie całej piosenki. Nauka wcale nie musi być uciążliwa, czy nużąca. Jak sam widzisz, jest wiele ciekawych metod nauki słówek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.