Szklanka z wodą.

Mózg składa się w ponad 80 procentach z wody. Oznacza to mniej więcej tyle, że do jego właściwego funkcjonowania potrzebne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Wiele osób dziwi się, że pijąc kawę czy słodkie napoje, nie może się w pełni skoncentrować. Nie ma w tym jednak niczego zaskakującego – to właśnie woda, a nie inne napoje, sprawia, że nasz organizm funkcjonuje najlepiej. Dlaczego warto uzupełniać zasoby wody nie tylko podczas fizycznej, ale i intelektualnej pracy?

Nie każdy płyn cię nawodni

Gdy czujemy zmęczenie wielogodzinną pracą, a jej koniec nie majaczy jeszcze na horyzoncie, często sięgamy po kawę lub słodkie napoje i przekąski. Pobudzają nas one krótkotrwale, ale również działają na organizm odwadniająco. Jeśli zależy nam na długofalowym efekcie oraz właściwym nawodnieniu, najlepiej pamiętać o regularnym piciu wody. Uzupełnianie strat po jednej filiżance kawy oznacza konieczność wypicia dwóch szklanek wody. Aby ułatwić proces nawadniania, warto nabyć dystrybutor wody dla firm.

Dystrybutor wody to znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż codzienne kupowanie plastikowych butelek. Plastik może nie tylko wytwarzać szkodliwe związki, które mają zły wpływ na nasz organizm, ale również działa destrukcyjnie na planetę.

Jak odwodnienie wpływa na organizm?

Podstawą każdej zdrowej diety jest odpowiednie nawodnienie. Mówi się, że dorosły, zdrowy człowiek powinien wypijać minimum dwa litry wody dziennie. Nie zawsze łatwo tego dopilnować w miejscu pracy, dlatego dystrybutor wody dla firm ma ogromne znaczenie. Pozwala zadbać o zdrowie i samopoczucie pracowników przede wszystkim, ale nie tylko podczas wysokich temperatur.

Pierwsze symptomy odwodnienia to te, na które większość z nas nie zwraca na co dzień większej uwagi. Mowa tu o uczuciu pragnienia (które staramy się ugasić kawą lub niezdrowymi, słodkimi napojami), bólu głowy, braku koncentracji, senności. Niewiele osób wiąże te rzeczy z odwodnieniem; zrzuca się je zwykle na karb zmęczenia, przepracowania czy warunków pogodowych.

Dystrybutor wody dla firm wspomoże wydajność pracy

Każdemu szefowi zależy na tym, aby wydajność jego pracowników była jak najwyższa. Jest szansa, by im w tym pomógł – wystarczy, że zainwestuje w dystrybutor wody dla firm. To nieduży koszt, który może wpłynąć znacząco na komfort pracy wszystkich zatrudnionych w firmie osób. Stały dostęp do najwyższej jakości wody pomoże w pielęgnowaniu zdrowego trybu życia. To może z kolei przełożyć się na poziom pracy.

Dystrybutor wody dla firm zapewnia również dbałość o planetę – dzięki niemu możemy zrezygnować z cyklicznego zakupu plastikowych butelek niszczących środowisko. Ponadto pozwala on na wyrobienie sobie nawyku regularnego picia wody; wystarczy podstawić szklankę pod kranik i wybrać ciecz o odpowiadającej nam temperaturze. Trwa to chwilę i pozwala zadbać o nawodnienie organizmu, a co za tym idzie, o nasze zdrowie. Nie ma wątpliwości, że dystrybutor wody dla firm to must have w każdej placówce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.