dziecko lezące na materacu

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka jest dla wielu rodziców niełatwym zadaniem. W okresie niemowlęcym nasza pociecha większość czasu spędza na spaniu, zatem dobranie odpowiedniego materaca jest niezwykle ważne, aby zapewnić mu komfort, prawidłowy rozwój i najlepszą jakość snu.

Przed podjęciem decyzji powinniśmy dobrze poznać ofertę i sprawdzić, czy produkt posiada konieczne atesty, aby mieć pewność, że w składzie materiału, który jest wypełnieniem materaca nie ma substancji szkodliwych dla naszego maluszka. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na to, czy materac przepuszcza powietrze. Jest to niezwykle ważne, ponieważ materace dla dzieci nie posiadające tej cechy powodują większą potliwość podczas snu.

Kolejny aspekt, który należy rozważyć to twardość i grubość materaca. Często to właśnie ta kwestia przysparza najwięcej kłopotu. Pamiętajmy, że niemowlę niewiele waży, dlatego nawet grubość w granicach 12 cm będzie dla niego odpowiednia. Jednak nadal pozostaje wybór, twardy czy miękki materac. Rodzice muszą zdawać sobie sprawę z tego, że materac stanowi podparcie dla pleców dziecka, co jest niezmiernie ważne w okresie rozwoju. Zbyt miękka powierzchnia może powodować zapadanie się maluszka i utrudni jego ruchy podczas snu, natomiast zbyt twardy materac będzie mało komfortowy. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się średnio-twardy materac, dzięki temu będą mieli Państwo pewność, że dziecko ma zapewniony komfort podczas snu i zabawy oraz należyte podparcie dla pleców.

Decydując się na zakup materaca dla dziecka, najlepiej zrobić to ze sprawdzonego źródła i wybrać taki, którego jakość jest potwierdzona różnymi certyfikatami. W ofercie sklepu ePlusbaby znajdą Państwo najwyższej jakości materace, które są antyalergiczne, zapewniają prawidłowy przepływ powietrza oraz stanowią należyte podparcie dla maluszka. Ponadto, każdy z oferowanych przez nas materacy posiada certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX, co świadczy o najwyższej jakości oferowanych produktów.

Materac na bazie kokos/pianka

Materace dla dzieci na bazie kokos/pianka składają się z trzech warstw, których podstawę stanowi pianka poliuretanowa najwyższej jakości. Od wielu lat przechodzi testy wytrzymałościowe i okazuje się najlepszym podłożem dla dziecka, ponieważ zapewnia komfort oraz swobodne ruchy podczas snu i zabawy maluszka.

Drugą warstwą jest mata kokosowa, którą pozyskujemy z naturalnego włókna. Dzięki niej zapewniona jest prawidłowa cyrkulacja powietrza oraz nadana wymagana twardość materaca.

Ostatnia część to pokrowiec, dzięki któremu w łatwy sposób utrzymają Państwo czystość materaca. Jego największą zaletą jest prosty sposób czyszczenia. Wystarczy zdjąć pokrowiec i wrzucić go do pralki, dzięki temu maluszek będzie miał zawsze zapewnioną należytą higienę w łóżeczku.

Materac na bazie lateks/pianka

Rozumiemy, że prawidłowa jakość snu odpowiada za funkcjonowanie organizmu, dlatego kolejny materac dla dziecka jaki Państwu oferujemy został wykonany na bazie lateks/pianka i w świetny sposób wspomaga należyty sen, a ponadto, odpowiada za utrzymanie prawidłowej postawy maluszka i zapobiega powstawaniu wady postawy.

Podobnie jak w poprzednim materacu, tutaj również podstawę stanowi pianka poliuretanowa. Jednak w tym przypadku matę kokosową zastąpiła dzianina dystansowa 3D, która jest niezwykle lekka i bardzo odporna na zgniatanie.

Kolejnym elementem jest pianka lateksowa, która odpowiada za zachowanie cyrkulacji powietrza i nadaje odpowiednią twardość materaca, zatem stanowi należyte podparcie dla dziecka. Jej największą zaletą jest fakt, że nie odkształca się więc dziecko może swobodnie spać i bawić się na materacu. Ten rodzaj materaca również wyposażony jest w pokrowiec.

Materac piankowy standard

Materac Piankowy Standard to ostatni wariant, który dla Państwa przygotowaliśmy. Składa się głównie z pianki poliuretanowej i pokrowca. Mimo to, zapewnia wszystkie wymagane aspekty dotyczące materaca. Zatem stanowi solidne podparcie dla pleców maluszka, nie odkształca się i zapewnia cyrkulację powietrza. Dodatkowy pokrowiec odpowiada za utrzymanie czystości i zapewnienie świeżości podczas snu dziecka.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na stronie https://eplusbaby.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.