Kobieta trzyma w dłoni rozbitego smartfona

Kupując nowe sprzęty, zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, co może stać się z nimi w niedalekiej przyszłości. Mamy nadzieję, że posłużą nam możliwie jak najdłużej. Zdarza się jednak, że niekoniecznie z naszej winy zostają uszkodzone. Bardzo często spotyka to właśnie telefony. Dlatego ubezpieczenie smartfona, chociaż nie jest tanie, to powinno zostać rozważone. Dowiedz się, gdzie ubezpieczyć telefon i jak to zrobić.

Ubezpieczenie smartfona – co warto o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie smartfona może być kosztowne, ale nie musi. Wiele zależy od tego, jaki wariant wybierzemy i jakie warunki będą zawarte w umowie. Warto pamiętać o tym, że sprzęty psują się z różnych przyczyn i czasami nie wystarczy jedynie dbać o urządzenie. Konieczne może być na przykład ubezpieczenie wyświetlacza, który szczególnie bywa podatny na uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy, że telefon upadnie z niewielkiej wysokości, a już możemy zobaczyć pajęczynkę na ekranie, która oznacza, że szkło zostało zbite.

Ubezpieczenie wyświetlacza czy też ogólnie smartfona to dobra opcja dla każdego, komu zdarzają się różnego rodzaju wypadki losowe. Wykupując taką dodatkową ochronę, czujemy się bezpieczniejsi. Ale co właściwie obejmuje takie ubezpieczenie?

Co może mieć wpływ na cenę ubezpieczenia?

Dla wielu osób kwota ubezpieczenia telefonu może wydawać się wysoka. Jeżeli jednak sprawdzimy warunki umowy, szybko zrozumiemy, skąd wysokość takiej usługi. Chociaż przez cały okres posiadania telefonu może nie stać mu się żadna krzywda, to jednak pamiętajmy o tym, że jeżeli zostanie uszkodzony, to możemy uchronić się przed naprawdę wysokimi kosztami, które będą związane na przykład z naprawą, zakupem oryginalnych części bądź wymianą smartfona na nowy. Ponadto ochrona obejmuje często nawet kilka lat. W tym czasie może pojawić się więcej usterek, na przykład takich, które związane są z oprogramowaniem czy koniecznością zmiany baterii.

Tak więc na cenę wpływ mają przede wszystkim warunki umowy (na przykład ubezpieczenie wyświetlacza, który często ulega uszkodzeniu). Warto przeczytać dokładnie wszystkie dokumenty, zanim je podpiszemy. Upewnimy się, czy rzeczywiście będziemy chronieni tak, jak tego oczekujemy. A gdzie ubezpieczyć telefon?

Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie smartfona?

Jeżeli wciąż zastanawiasz się nad tym, czy warto wykupić ubezpieczenie smartfona, pomyśl o tym, że jest to usługa, która zaoszczędzi Ci mnóstwo stresu. Jeżeli telefon zostanie uszkodzony i konieczna będzie jego naprawa na własną rękę, na pewno będzie wiązało się to z koniecznością poświęcenia swojego wolnego czasu na znalezienie odpowiedniego serwisu, na dostarczenie do niego sprzętu, a następnie opłacenie wymienionych części. Z ubezpieczenia bardzo często korzystają rodzice, którzy kupują nowe smartfony swoim dzieciom. To zupełnie zrozumiałe, że młodszym użytkownikom zdarza się nieumyślnie popsuć urządzenie.

Warto przemyśleć za i przeciw, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Pamiętajmy też o tym, że ochrona obejmie między innymi wymianę baterii czy wyświetlacza, a nawet eliminację błędów w oprogramowaniu. A gdzie ubezpieczyć telefon? Jedynie w sprawdzonych miejscach i najlepiej zaraz przy jego zakupie. W ten sposób będziesz chroniony tuż po otrzymaniu urządzenia.

*Nie wszystkie przypadkowe uszkodzenia są objęte ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia jest zawarty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samsung Care+, a wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej opisano w ich sekcji 6.

Sprawdź informacje dotyczące pośrednika ubezpieczeniowego: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_dotyczace_posrednika_ubezpieczeniowego.pdf

Sprawdź informacje o produkcie ubezpieczeniowym: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym.pdf

Niniejsza informacja ma charakter marketingowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.