Kobieta na depilacji laserowej

Prawdę mówiąc zabieg ten to tak naprawdę epilacja laserowa, choć w mowie potocznej funkcjonuje ta pierwsza nazwa. Różnica jest znacząca, ponieważ laser usuwa włoski razem z mieszkami, powodując trwałe usunięcie owłosienia. Depilacja natomiast charakteryzuje się efektem krótkotrwałym, który uzyskujemy np. po użyciu maszynki do golenia, pasty cukrowej czy depilatora.

Jakie są kluczowe zalety depilacji laserowej?

  • brak wrastających włosków;
  • oszczędność czasu i pieniędzy;
  • brak stresu, że zapomniało się ogolić;
  • precyzyjne i trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia.

Jeśli przynajmniej jeden z powyższych punktów sprawiłby, że odetchnęłybyście z ulgą, czytajcie dalej!

Jak przebiega depilacja laserowa?

Jedna ze stron oferujących depilację laserową w Krakowie sugeruje, aby wykonywać ją w miesiącach jesienno-zimowych. Dlaczego? Otóż, do takiego zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować, aby nie zostawić sobie na skórze blizn. Dlatego tak ważne jest unikanie opalania w trakcie serii oraz ok. 4 tygodnie przed pierwszym z nich. Nie należy zapominać o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej.

Jedną z podstawowych rzeczy, o które należy zapytać osobę wykonującą taką usługę, to przeciwskazania. Żadna z nas nie chciałaby zrobić sobie krzywdy, dlatego jeśli m.in. jesteś w ciąży, karmisz piersią, chorujesz na nowotwór, opryszczkę, łuszczycę, stwardnienie rozsiane, najprawdopodobniej konieczne będzie wstrzymanie się przed depilacją. Pamiętajcie, żeby taką decyzję skonsultować z lekarzem prowadzącym lub chociaż rodzinnym.

Kolejną rzeczą jest wstrzymanie się przez ok. 4-8 tygodni z usuwaniem włosów depilatorem, woskiem czy pastą cukrową – chodzi o pozostawienie cebulki włosa na miejscu. Dzień przed zabiegiem wystarczy zgolić je maszynką.

Jako że każdy laser się od siebie różni, to najlepiej poprosić o wszelkie informacje w salonie z depilacją w Krakowie.

Po zakończeniu całej serii, jedyne o czym trzeba pamiętać, to o przypominajacej depilacji raz na 6-12 miesięcy.

Ile kosztuje depilacja?

Zabiegi tego typu różnią się cenowo w zależności od rodzaju i jakości lasera, renomy salonu, miasta i części ciała, na której chcemy go wykonać. Na przykład depilacja laserowa w Krakowie kosztować może już od 99 zł. Aby przyciągnąć klientów, salony posiadają w swojej ofercie promocje i pakiety, dzięki którym możemy sobie na nią pozwolić, bez zbytniego obciążania portfela. Często się też zdarza, że pierwsza wizyta konsultacyjna jest za darmo. Kosmetolog wyjaśni nam jak będzie przebiegał zabieg, czy ich laser będzie skuteczny dla naszego typu włosów, jaka jest rekomendowana liczba zabiegów. Zaleca się wtedy przeprowadzić próbę laserową, dzięki której dowiemy się jak nasza skóra zareaguje.

Czy istnieje bezbolesna depilacja?

Bezbolesną depilacją jest na pewno użycie maszynki do golenia, co do pozostałych metod zdania są podzielone.

Jest to bowiem zależne od wielu czynników. Jednym z nich jest rodzaj urządzenia, a tych jest naprawdę wiele. Ważne jest to, aby przed zdecydowaniem się na konkretny salon, dowiedzieć się jakiego lasera używają. Czasem zdarza się, że jako taki reklamowany jest zabieg światłem (IPL), który nie usuwa włosów trwale.

Innym czynnikiem jest wrażliwość danej osoby na ból. Mówi się, że kobiety z natury mają wyższy próg bólu, ale to co dla jednego jest bezbolesne, dla innego może być nieprzyjemne.

Aby zminimalizować uczucie dyskomfortu, niektóre salony oferują kompresy chłodzące, a nawet znieczulenie miejscowe kremem z lidokainą. Dodatkowo, istnieją lasery mające wbudowaną głowicę chłodzącą.

Odpowiedzią na zadane wyżej pytanie – tak, bezpolesna depilacja istnieje, jednak trzeba wybrać odpowiednie miejsce i laser.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.