Kobieta po kursie zostałą pośrednikiem nieruchomości

Praca agenta nieruchomości z pozoru wydaje się być łatwa i przyjemna – jednak czy w rzeczywistości tak jest? Tak jak i każdy inny zawód, wymaga stosownej wiedzy i odpowiednich umiejętności. Czy w 2022 roku opłaca się zostać pośrednikiem nieruchomości? Sprawdź!

Jak wygląda praca pośrednika nieruchomości?

Agent nieruchomości jest osobą, która pośredniczy przy wynajmie, najmie, sprzedaży oraz kupnie nieruchomości. Jego praca wiąże się z kontaktem z ludźmi i wbrew pozorom – nie jest to wcale standardowa praca zza biurka. Wśród obowiązków pośrednika nieruchomości wymienia się:

  • rozmowy telefoniczne z potencjalnymi klientami, odpowiadanie na maile,
  • prezentowanie nieruchomości,
  • negocjowanie cen,
  • pozyskiwanie ofert sprzedaży, wynajmu, 
  • doradzanie klientom,
  • wstawanie ogłoszeń nieruchomości oraz tworzenie opisów,
  • wykonywanie zdjęć nieruchomości.

Do wykonywania zawodu agenta nieruchomości nie jest niezbędne ani wyższe wykształcenie, ani licencja – we wcześniejszych latach była ona obowiązkowa, jednak zniesiono ten przepis. Obecnie tak naprawdę każdy może zostać agentem nieruchomości. Mimo wszystko przed wejściem w branżę warto zdobyć, choć podstawową wiedzę, dzięki której praca będzie skuteczniejsza. Doskonale sprawdzają się kursy agentów nieruchomości, które w zależności od konkretnego rodzaju – mogą obejmować podstawową wiedzę, jak i tę przeznaczoną dla osób zaawansowanych.

Praca agenta nieruchomości – plusy

Zainteresowanie tym zawodem często jest spowodowane atrakcyjnymi zarobkami. Jeśli agent nieruchomości jest zatrudniony przez agencję, są one ograniczone. Z kolei jeśli prowadzi własną działalność i działa samodzielnie, tak naprawdę nie ma tutaj górnego limitu zarobków. Początku mogą być jednak trudne – choć pieniądze wydają się być atrakcyjne, w rozwój działalności należy włożyć wiele pracy. Niemniej jednak atutem tego zawodu jest właśnie możliwość rozwoju.

Nienormowany czas pracy – dla jednych będzie to zaleta, z kolei dla innych wada. Często zachodzi konieczność dostosowania się do klienta – jeśli ma czas tylko w weekendy czy wieczory, spotkanie czy też prezentacja, odbywa się właśnie o tej porze.

W pracy agenta nieruchomości niemalże bez przerwy obecny jest kontakt z klientami. Dla osób, które lubią towarzystwo i cieszy ich poznawanie nowych osób – wydaje się to być naprawdę atrakcyjne. Warto jednak pamiętać, że każdy klient jest nieco inny i w zależności od charakteru – przeprowadzenie luźnej rozmowy nie zawsze będzie możliwe.

Praca ta wymaga umiejętności negocjatorskich, ponadto agent powinien być pewny siebie i stanowczy. Jest to bez wątpienia ciekawy zawód, jednak z pewnością nie jest on dla każdego. Jeśli i Ty jesteś zainteresowany tym zawodem, możesz zdecydować się na kurs pośrednika nieruchomości, o którym już wcześniej wspomniano. Pomoże Ci zdobyć wiedzę niezbędną w tej branży, a także pomoże w podjęciu decyzji, czy to rzeczywiście jest zawód dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.