Czarne kalpki na obcasie leżą na łóżku

Stworzenie spójnej i atrakcyjnej wizualnie stylizacji często wymaga odpowiednich przygotowań. W okresie letnim istnieje dużo więcej możliwości doboru ubrań i dodatków, ponieważ nie nosi się odzieży wierzchniej. Możliwe jest zatem ciągle pokazywanie pełnej stylizacji. Dodatkowo dobór ubrań i dodatków powinien być dopasowany do kryterium okazji – innego typu sukienka zostanie założona do pracy w biurze, a innego na letni spacer do parku. Również dodatki w takich sytuacjach będą się od siebie różnić. W jaki sposób dobrać obuwie do sukienki i okazji, na którą będą zakładane? Czy klapki na obcasie są wystarczająco formalne, aby zakładać je do pracy? Jakie są inne alternatywy dla czółenek na obcasie?

Sukienka i dopasowane do niej dodatki – dlaczego warto rozpatrywać różne typy stylizacji?

W przypadku damskich ubrań i dodatków stworzenie spójnej stylizacji, która będzie pasowała na wiele okazji, jest zdecydowanie trudniejsze niż w przypadku mężczyzn. Dlatego też warto pobawić się w stylistkę i połączyć sukienkę z dodatkami różnego typu. Innego charakteru nabierze elegancka sukienka z sandałami typu rzymianki i skórzaną ramoneską, a innego gdy dołączy się do niej żakiet i czółenka na obcasie. Dotyczy to również innych letnich ubrań – dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób łączyć konkretne dodatki i ubrania, tak aby nawet gdy nastąpi konieczność szybkiej zmiany stylizacji nic nas nie zaskoczyło.

Klapki damskie na obcasie – z jakimi sukienkami będą dobrze wyglądać?

Buty są dodatkiem, który najbardziej ingeruje w charakter stylizacji. Klapki damskie na obcasie mogą być zarówno elementem codziennym, jak i takim, który zakłada się tylko na ważne wydarzenia. Niezależnie jednak od koloru i fasonu, klapek nie uznaje się za dodatek elegancki. Raczej to obuwie nie powinno być zakładane do pracy lub w inne miejsca, gdzie wymagany jest odpowiedni dress code. 

Wygodne, letnie obuwie, które pasuje do stylizacji z sukienką

Dobierając obuwie, szczególnie takie, które noszone będzie przez wiele godzin warto zweryfikować jego wygodę. Lepiej zdecydować się na buty rozchodzone, które nie obcierają. Nowe buty, nawet gdy były bardzo wygodne w sklepie, po kilku godzinach na stopach mogą powodować bąble i nieprzyjemne obtarcia. Dlatego tworząc stylizację na ważny dzień warto również wybrać buty, które po prostu są wygodne, a nie jedynie widowiskowo wyglądają. Klapki damskie na obcasie mogą być dużo lepszym wyborem niż sandały czy czółenka. Wszystko to zależy od preferencji oraz miejsca, do którego się zmierza.

Alternatywy dla klapek na obcasie – co założyć na różne okazje?

Klapki nie są jednak butami, które są niezastąpione. Na rynku jest wiele alternatyw – wystarczy wspomnieć o najbardziej klasycznych czółenkach na obcasie. Sprawdzą się one z każdym typem stylizacji i będą dobrze wyglądać również przy formalnych okazjach. Gdy jest bardzo ciepło, lepiej wybrać sandały – jeśli w planach jest dłuższy marsz, lepiej by miały one płaską podeszwę. Alternatywą mogą być również płaskie baleriny czy nawet proste trampki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.