handel autami, kobieta, biznes

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach, nie ma takiego typowego podziału na zawody damskie i męskie, a mimo to, wciąż istnieją takowe przekonania. Czy są one prawdziwe? Trudno stwierdzić, warto jednak się nad tym pochylić.

Zainteresowania

To jest klucz do sukcesu w naszym życiu zawodowym. Bo niezależnie od tego, w jakim obszarze chcemy się rozwijać, wiedza przydaje się zawsze. Na handlowaniu samochodami trzeba się znać, ale nie tylko na nim. Trzeba przede wszystkim wiedzieć wszystko o samochodach. Jak działają, jakie modele są najlepsze np. dla kobiet, a jakie dla dużych rodzin, co to są samochody hybrydowe, czy chociażby ile taki samochód pali. Bez tej wiedzy ciężko nam będzie pracować w tej branży.

Miejsce zakupu samochodów

Wbrew pozorom, jest to jeden z ważniejszych aspektów. Bo tak naprawdę, nasz sukces w tej branży zależy od tego, czy będziemy mieć dobre auta czy nie. Warto więc zadbać o jakość sprowadzanych samochodów i odpowiednio je przygotować, zanim zaczniemy nimi handlować. Tak naprawdę są trzy opcje, dzięki którym można zakupić samochody do handlu:

  • zakup przez Internet,
  • sprowadzanie z zagranicy,
  • punkt skupu samochodów.

Uwaga oszust!

Nie na darmo mówią, że handlowanie autami to takie typowo męskie zajęcie, chociażby z powodu oszustów w tej branży. Tak naprawdę można ich spotkać na każdym kroku. Tuszują auta powypadkowe, przekręcają liczniki, podnoszą wartość samochodu, a nawet niekiedy podają fałszywy rok produkcji. Dlatego też handlując autami, trzeba mieć mocną psychikę i tak zwany „twardy tyłek”, bo nie trudno trafić na oszustów, którzy będą chcieli nas wykorzystać. Pytanie tylko, czy kobiety zawsze mają aż tak mocną psychikę?

Kobieta w branży samochodowej

Kwestia psychologiczna jest ważna, bo gdy w grę wchodzą interesy i pieniądze, niektórzy ludzie potrafią być bezwzględni. Każda kobieta, myśląca poważnie o tej branży, musi się więc zastanowić, czy jest na tyle silna, by w te męskie gierki, grać. Niesamowicie ważna jest odporność na stres, trochę sprytu, logicznego myślenia i … umiejętność negocjacji. Tak. Handlując samochodami trzeba umieć negocjować z każdym rodzajem klienta. Ba! Trzeba umieć go dobrze rozpoznać i zakwalifikować do odpowiedniej grupy kupujących.

handel samochodami, umowa, kobieta, biznes
Źródło: pixabay.com

Kupi czy nie kupi?

Dobre pytanie. Czy można to rozpoznać już po samym wyglądzie i zachowaniu? Ależ tak! Każda osoba, która pragnie rozwijać się w branży samochodowej, musi przejść szkolenie z handlu i podstaw psychologi, bo nasze zachowanie i wygląd też mają znaczenie! Biorąc pod uwagę, że kobiety mają bardzo dobrze rozwiniętą intuicje, mogą błyszczeć na tym polu.

Warto jednak trochę więcej poczytać na ten temat i naprawdę zacząć zarabiać konkretne pieniądze. Garść informacji i rad znajdziesz na http://www.money24.com.pl/handel-autami-jak-zaczac-zarabiac-w-tym-biznesie.

Nigdy nie mów prawdy, stwórz własną

Takie hasełko utarło się wśród ludzi, którzy sprzedają samochody, najczęściej pochodzące z nielegalnych źródeł lub takie, które zostały przez nich odpowiednio zmodyfikowane. Wychodzą z założenia, że na rynku znajduje się niewielki odsetek osób, które faktycznie znają się na autach i zauważą różnicę. Nieuczciwość? Jak najbardziej i to na pełną skalę! Ponoć mężczyźni nie są tak wrażliwi i emocjonalni jak kobiety, dlatego lepiej radzą sobie z oszukiwaniem innych i manipulowaniem.

Wymagający rynek

Rynek samochodowy jest niesamowicie rozbudowany i skomplikowany. Żeby się na nim odnaleźć, należy mieć tak zwaną „grubą skórę”, dobry pomysł na biznes i trochę szczęścia. Trzeba też wliczyć ryzyko, bo ono jest wpisane w cenę prowadzenia każdego biznesu, nie tylko samochodowego. Z racji tego, iż jest to rynek specyficzny, kobiety w tej branży nie są zbyt często spotykane.

Czy handel autami się opłaca?

Tak, jak najbardziej, tylko pod warunkiem, że prowadzimy legalną działalność gospodarczą. Jest to wtedy bardziej opłacalne i mniej ryzykowne, gdyż własna działalność, daje nam możliwość sprowadzać auta w dużej ilości, reklamować się i prowadzić działania marketingowe na dużą skalę. Oczywiście można handlować autami, nie mając założonej firmy i jest to bezpieczne tylko wtedy, jeśli sprzedajemy 2-3 auta rocznie.

Kobiety w branży samochodowej mają o wiele ciężej niż mężczyźni, może też dlatego, tak mało kobiet zajmuje się handlem samochodami.

One thought on “Czy handel autami to zawód dla kobiety?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.