Zamontowany cyfrowy menuboard w restauracji

Artykuł partnera.

Klient, który przychodzi do restauracji, zwłaszcza tej szybkiej obsługi, jest na pewno głodny. A jego apetyt można jeszcze pobudzić! Jak? Listwy cenowe to tzw. digital menu board, czyli między innymi cenniki w wersji cyfrowej, które umożliwiają też zarządzanie wyświetlanymi treściami.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i… pobudzających zmysł ścian wideo

Oferty gastronomiczne w wersji papierowej niedługo będą coraz rzadziej spotykane w restauracjach szybkiej obsługi. Dlaczego? Ponieważ wkraczamy w erę stuprocentowej cyfryzacji. Treści znacznie wygodniej jest prezentować w wersji multimedialnej, ponieważ dają więcej możliwości reklamowych, a co za tym idzie – pozwalają też pozyskać szersze grono klientów. Rynek podbijają obecnie dynamiczne opcje prezentacji treści poprzez ściany wideo z wbudowanym potężnym rozwiązaniem SoC.

Jak działają cyfrowe menuboardy?

Zainwestowanie w cyfrowe menuboardy to większe korzyści dla restauracji. Dzięki takim ścianom wideo można na bieżąco aktualizować menu, ceny poszczególnych produktów i obowiązujące promocje. Takie rozwiązanie określa się mianem digital signage (tłumacząc dosłownie z języka angielskiego, oznacza to „cyfrowe oznakowanie”). Marka Samsung oferuje swoim klientom urządzenie VMR-U. Jest to niezwykle wydajna ściana wideo z wbudowanym SoC, która w prosty sposób i bez dodatkowego sprzętu przeobraża ekrany w jeden spójny, modułowy monitor.

Listwy cenowe cyfrowe menuboard zadbają o wizerunek danej marki. Takie wyświetlacze bardziej przyciągają uwagę klientów do ofert specjalnych. Natomiast dzięki estetycznej i innowacyjnej technologii ściany wideo przywołują pozytywne skojarzenia związane z nowoczesnością i postępem, a to dodatkowo zwiększa zainteresowanie potencjalnych klientów.

Urządzenie VMR-U proponuje także wbudowaną technologię system-on-chip, czyli wspomniany wcześniej SoC. Daje ona możliwość zmienienia wyświetlających różne treści ekranów w ścianę wideo. Jeden obraz prezentujący zintegrowane treści jest korzystniej odbierany przez klientów niż rozbicie informacji na kilku mniejszych monitorach. Nie trzeba do tego używać zewnętrznego odtwarzacza multimediów, ponieważ można je zespolić za pomocą HDMI lub połączenia LAN.

Zadziałaj obrazem i zwiększ zyski swojej firmy

Wyświetlanie na cyfrowych ekranach obrazów z oferty swojej marki to bardzo korzystny chwyt marketingowy. Zdecydowanie bardziej na wyobraźnię, a co za tym idzie – i zmysły działa apetyczne zdjęcie hamburgera czy filiżanka kawy, znad której unosi się para, niż same słowa: „kanapka” i „kawa”. Przetwarzane obrazy jedzenia inaczej wpływają na decyzje konsumentów niż same słowa. O wiele więcej informacji marketingowych można przekazać za pomocą wizualnych treści niż samego suchego tekstu. Takie rozwiązanie pozwala na aktualizację treści w rzeczywistym czasie, a to jest niezbędne w tej szybko działającej gastronomicznej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.