Kobieta w pracy w wygodnych ubraniach

W wielu miejscach pracy: bankach, urzędach czy korporacjach obowiązują narzucone przez pracodawcę kodeksy ubioru i wyglądu. Obejmują one skrzętnie praktycznie każdy aspekt wyglądu zewnętrznego. Wskazują jakie ubrania są dopuszczalne dla każdej z płci, czy biżuteria jest dopuszczalna, jaką fryzurę powinno się nosić. Wszystkie polecenia są bardzo szczegółowe i często określają czy istnieją jakieś wyjątki od panujących reguł. Jak stworzyć zatem funkcjonalną i wygodną stylizację do pracy tak, aby spełniała ona restrykcyjne wymogi? Dlaczego kodeks ubioru sprawdza się w środowisku pracy?

Stylizacje biurowe zgodne z dress code

Praca w biurze, niezależnie od jej formy wymaga profesjonalizmu i w dużej części pełnego skupienia. Nic więc dziwnego, że pracownicy chcą wyglądać profesjonalnie oraz mieć funkcjonalne, wygodne ubrania. W przypadku kobiet wybór ubrań do pracy może być szeroki. Kodeksy ubioru dopuszczają zarówno spódnice z koszulą i marynarką, jak i jednoczęściowe sukienki, garsonki czy damskie garnitury. Zarówno spodnie damskie w stonowanych kolorach się sprawdzą, jak i spódnice. Umiejętne połączenie poszczególnych elementów ubioru sprawi, że stylizacja będzie spójna, a przede wszystkim zgodna z zasadami. Należy oczywiście pamiętać o formalnym stylu zakładanych ubrań. Sukienki nie mogą mieć zbyt głębokiego dekoltu czy odkrytych ramion, spodnie damskie nie powinny być krótkie, tak samo jak spódnice. W kodeksach ubioru określone są zazwyczaj kolory ubioru, jakie są dopuszczalne. Zazwyczaj stylizacja biurowa powinna być biało-czarna lub granatowa. Dopuszczalne są również odcienie szarości czy brązu. Nie należy jednak przesadzać z mieszaniem kolorów i wybierać te, w których się dobrze czujemy.

Co zakładać do pracy aby czuć się wygodnie?

Kluczowym czynnikiem wyboru, gdy chodzi o stylizacje biurowe powinna być wygoda noszenia konkretnego ubrania. Nawet piękne sukienki formalne nie będą dobrze wyglądały, jeśli będą piły pod pachą, a zbyt długie spodnie damskie będą nie tylko niekomfortowe, ale również mogą być spostrzegane, jako niechlujne. Dlatego warto każdą stylizację do pracy wcześniej przetestować w domu, aby nie okazało się, ze konkretna sukienka wygląda dobrze z marynarką, ale supeł wiązany na plecach się odgniata i jest niekomfortowy w czasie siedzenia przy biurku. Szczególnie problematycznym elementem garderoby są damskie buty. Noszenie szpilek przez cały czas pracy obciąża stopę i całą sylwetkę. Lepiej wybrać równie eleganckie czółenka na koturnie, lordsy na lekkim obcasie czy nawet zupełnie płaskie baleriny. Po wielu godzinach w takich butach człowiek nie będzie zmęczony i obolały.

Zalety stosowania w przedsiębiorstwie dress code

Oczywiście stosowanie kodeksu ubioru ma swoje uzasadnienie. Po pierwsze pracownicy ubrani w odpowiedni sposób są postrzegani jako bardziej kompetentni. Po drugie łatwiej rozróżnić pracownika od klienta, gdy ubrania są jednolite lub bardzo podobne. Brak różnic w stylizacjach buduje również poczucie przynależności do grupy współpracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.