Kobieta uczy się języka angielskiego online

Przyszło nam się zmierzyć z zupełnie nową rzeczywistością, na którą nie każdy był przygotowany. W związku z tym musimy się przystosować tak, aby możliwie jak najmniej odczuć panującą sytuację. Przy użyciu nowoczesnych technologii i możliwości jakie ze sobą niesie, uczelnie i szkoły zaczęły prowadzić lekcje w trybie online. Jednak szkoły językowe były o wiele wcześniej, ponieważ już od kilku lat rośnie trend związany z nauką języka angielskiego online. Zdania o skuteczności takiej metody były podzielone, a teraz nastał idealny czas, aby wyrobić sobie na ten temat własną opinię. Poniżej 5 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego online!

1.     Angielski online = wygoda

Wyobraź sobie, jak dużo korzyści niesie ze sobą nauka w domu. Nie musisz zakładać kurtki i butów (zwłaszcza zimą), nakładać makijażu i jechać przez pół miasta, aby dostać się do wybranej placówki. Możesz założyć ciepłe kapcie, zaparzyć sobie filiżankę herbaty i rozsiąść się wygodnie w zaciszu własnego domu lub mieszkania. Jeżeli tylko pogoda dopisze, możesz również uczyć się w ogrodzie, w pobliskim parku lub nad jeziorem.

W trybie zajęć online to Ty wybierasz miejsce do nauki, nie odwrotnie. Nie musisz dopasowywać się do planu zajęć danej placówki. Wystarczy komputer z dostępem do WiFi oraz kartka i długopis.

2.     Angielski online = czas i elastyczność

Lekcje języka angielskiego przez Internet to idealnie rozwiązanie dla zabieganych. Niektórym osobom było do tej pory bardzo ciężko wygospodarować czas na uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach, odrabianie zadań w domu i jeszcze samodzielną naukę poza kursem.

Zdecydowanym atutem kursów językowych online jest to, że nie tracisz czasu na dojazd. Wystarczy tylko uruchomić komputer w czasie planowanych zajęć. Oprócz tego, angielski online to również elastyczność. Zajęcia zawsze można przełożyć lub skrócić, dostosować pod siebie –  nie odwrotnie.

3.     Angielski online = oszczędność

Oszczędzasz nie tylko czas, ale również własne pieniądze. Lekcje w profesjonalnej placówce językowej będą o wiele droższe, niż kurs w formie online. Oprócz tego oszczędzasz także na dojazdach – nie musisz pokrywać kosztów paliwa czy transportu publicznego. Znika również konieczność kupna podręczników, ponieważ większość z nich będzie Ci udostępniona w formie PDF.

4.     Angielski online = odpowiednie tempo

Uczysz się w odpowiednim dla siebie tempie. Na standardowych kursach, studentów dobiera się wedle stopnia ich zaawansowania językowego. Szkoły układają program tak, aby nikt nie zostawał w tyle i wszyscy uczyli się w jednakowym tempie.

Niestety, to nie zawsze się sprawdza. Jedni uczą się szybciej od drugich co w efekcie przekłada się na brak zrozumienia danej partii materiału.

Nauka angielskiego przez Internet różni się głównie tym, że przebiega w tempie dostosowanym do ucznia. Nauczyciel ma obowiązek upewnić się, że wszystko jest dla Ciebie zrozumiałe. Jeżeli jakaś partia materiału idzie Ci nieco ciężej, nauczyciel powinien zwolnić tempo i przerobić dane zagadnienie jeszcze raz.

5.     Angielski online = nowoczesne technologie

Współczesna technologia umożliwia nie tylko uczestniczenie w lekcjach bez konieczności wychodzenia z domu. Daje również dostęp do nieograniczonych ilości materiałów dydaktycznych i ćwiczeń, które pozwolą Ci rozwinąć znajomość angielskiego.

Możesz uczyć się poprzez filmy, muzykę, interaktywne ćwiczenia, gry itp. Dla wielu uczniów już sama możliwość nagrywania zajęć i odtwarzania ich ponownie daje wiele korzyści.

Podsumowanie

Zajęcia języka angielskiego w trybie online to doskonałe rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Wiadomo, że nie każdy w równym stopniu doceni jego potencjał, ponieważ niektórym brakuje odpowiedniej motywacji, aby dać z siebie wszystko ucząc się w domu.

Jednakże, dla zdecydowanej większości, taka forma nauki otwiera szereg możliwości. Zainteresowany? Angielski online – zobacz, jakie to proste!

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.